Embarcadero ER/Studio XE: škálovatelnější prostředí pro modelování databází a datových skladů

Embarcadero ER/Studio XE: škálovatelnější prostředí pro modelování databází a datových skladů


Společnost Embarcadero Technologies oznámila dostupnost svého nástroje pro návrh databází a modelování dat  - ER/Studio® XE. Nejnovější verze nabízí lepší uživatelský komfort, rozšířenou škálovatelnost a zvýšený výkon. Rozšířena byla i podpora databázových systémů o podporu nástroje Netezza TwinFin ve verzích 5.0 a 4.6.

Embarcadero ER/Studio XE slouží k tvorbě a údržbě podnikových databází a datových skladů s možnostmi vzájemné spolupráce. Vylepšené serverové úložiště pro správu modelů je nyní škálovatelnější, což zlepšuje možnosti sdílení, dokumentování a zveřejňování modelů a metadat v rámci distribuovaných týmů. ER/Studio XE podporuje Oracle, DB2, Sybase, MS SQL Server, InterBase, Netezza, Teradata, MySQL, PostgreSQL a další systémy z jediného uživatelského rozhraní. Nově je součástí produktu ER/Studio XE rovněž rozsáhlá sada konektorů pro přímou výměnu metadat s více než 70 nástroji pro modelování či podporu datových skladů.

Spolu s uvolněním produktu ER/Studio XE oznámila společnost Embarcadero partnerství se společností Netezza, globálním poskytovatelem datových skladů a nástrojů pro analýzu a monitorování. Po zahrnutí podpory Netezza 5.0 a 4.6 mohou zákazníci využít ER/Studio XE k rychlejšímu pochopení, tvorbě či správě architektur datových skladů.

Další informace o produktu včetně videoprezentací, prospektů, tabulek vlastností, seznamu novinek a nejčastějších otázek a odpovědí najdete na adresách http://www.embarcadero.com/products/er-studio-xe a http://www.embt.cz/cs/produkty/22-er-studio.

V České republice a Slovenské republice zastupuje Embarcadero Technologies společnost Borland s.r.o.

Komentáře