Embarcadero představuje FireMonkey - aplikační platformu, která využívá výkon GPU

FireMonkey využívá CPU a GPU pro tvorbu obchodních aplikací s HD grafikou a podporou 3D pro systémy Windows, Mac a iOS.

Embarcadero představuje FireMonkey - aplikační platformu, která využívá výkon GPU


Společnost Embarcadero technologies uvedla na trh FireMonkey, platformu pro tvorbu obchodních aplikací, která využívá výkonu CPU a GPU. Platforma FireMonkey umožňuje vývojářům vytvářet vizuálně zajímavé nativní aplikace pro Windows, Mac a mobilní svět (iOS). S jejím využitím programátoři vytvoří HD a 3D aplikace (s vysokým rozlišením nebo trojrozměrné), které obsahují animace, obrazové efekty, propojitelnost podnikové třídy s databázemi, interaktivní vizualizaci dat a možnost nasazovat aplikace do prostředí cloudů Amazon a Azure.

Windows jsou dnes samozřejmě standardní a hlavní obchodní platformou, nicméně jak Mac OSX, tak iOS rychle rostou. Sloučíte-li tento růst s nově se formujícím trendem strategie "přineste si své vlastní zařízení" (BYOD – bring your own device), vzniká velká poptávka a vývojářské příležitosti vytvářet obchodní aplikace provozovatelné na mnoha platformách. Pomocí FireMonkey mohou programátoři psát aplikace, které se nativně kompilují do prostředí Windows, Mac a iOS a tím šetří čas i zdroje.

"FireMonkey slučuje vizuální vývoj založený na komponentách, škálovatelnou vektorovou grafiku, 3D, hardwarové obrazové efekty a přístup k databázím s nativní rychlostí a podporou více platforem v jediném balení", říká Boian Mitov, zakladatel společnosti Mitov Software.

Dalším přínosem FireMonkey jsou LiveBindings (živá propojení) dovolující vývojářům propojit libovolný typ dat či informací s uživatelským rozhraním či grafickým objektem FireMonkey. Uživatelé mohou svázat živá data se standardními ovládacími prvky uživatelského rozhraní nebo s grafikou HD/3D a vytvořit tak nové způsoby zobrazení všech možných druhů dat. Aplikace s těmito propojeními je pak možno dotvářet a rozšiřovat pomocí komponent FireMonkey pro práci s databázemi a s webovými či cloudovými službami.

FireMonkey je součástí vývojářských nástrojů Delphi XE2, C++Builder XE2 a RAD Studio XE2 (RAD Studio obsahuje ještě RadPHP a Embarcadero Prism). Všechny tyto softwarové nástroje jsou okamžitě k dodání. Úplné produktové informace o FireMonkey najdete na stránkách věnovaných produktům pro vývoj aplikací na adrese embarcadero.com/products/application-development.

Slovenští a čeští uživatelé Delphi a C++Builderu se budou moci seznámit s vlastnostmi FireMonkey během dvou seminářů řady RAD Studio XE2 World Tour, které proběhnou 13.9. v Bratislavě a 14.9. v Praze. Vstup na akci je zdarma, pouze je třeba se předem registrovat na embt.cz.

Registrace pro seminář 13.9.2011 v Bratislavě:

embt.cz/cs/akce/18-rad-studio-xe2-world-tour-bratislava.html

Registrace pro seminář 14.9.2011 v Praze:

embt.cz/cs/akce/19-rad-studio-xe2-world-tour-praha.html

Komentáře