Embarcadero uvede na trh RAD Studio XE2 s novou verzí Delphi

Společnost Embarcadero Technologies oznámila, že komunita uživatelů Delphi na celém světě překročila počet dvou miliónů členů

Embarcadero uvede na trh RAD Studio XE2 s novou verzí Delphi


Delphi je podle svých tvůrců nadále populární mezi vývojáři hlavně proto, že umožňuje tvorbu rychlých nativních (kompilovaných) aplikací pro Windows, vybavených řadou funkcí. Delphi údajně zrychluje vývoj pro různé verze Windows a řadu databázových platforem. Vytvářené aplikace zahrnují stolní aplikace s grafickým uživatelským prostředím, interaktivní aplikace s dotykovým rozhraním, kioskové aplikace a daty řízené vícevrstvé webové a cloudové aplikace.

Embarcadero odhalí další technologické novinky v plánované sadě nástrojů RAD Studio XE2. Tato sada obsahuje novou verzi Delphi a objeví se na trhu během třetího kvartálu roku 2011. Nové vydání bude mít obohacenou škálu vlastností a bude poskytovat například podporu 64bitových Windows, podporu platforem Windows i Mac OS X, či plnou podporu nové aplikační platformy pro tvorbu obchodních aplikací nazvanou FireMonkey - s tou budou programátoři moci vytvářet dvou- a třírozměrné grafické aplikace.

Slovenští a čeští uživatelé Delphi se budou moci seznámit s vlastnostmi nové verze Delphi během dvou seminářů řady RAD Studio XE2 World Tour, které proběhnou 13.9. v Bratislavě a 14.9. v Praze. Vstup na akci je zdarma, pouze je třeba se předem registrovat na http://www.embt.cz. Prezentace v ČR a SR jsou součástí celosvětové akce, během které proběhne zhruba 70 seminářů ve 30 zemích.

Registrace pro seminář 13.9.2011 v Bratislavě:

http://www.embt.cz/cs/akce/18-rad-studio-xe2-world-tour-bratislava.html

Registrace pro seminář 14.9.2011 v Praze:

http://www.embt.cz/cs/akce/19-rad-studio-xe2-world-tour-praha.html

Komentáře