EMC a Oracle zrychlují nasazení Database 11g

EMC a Oracle zrychlují nasazení Database 11g


Společnost EMC, výrobce řešení pro informační infrastrukturu, oznámila nové možnosti a funkce svých datových úložišť. Uvedené funkce zahrnují pre-testované, integrované a dokumentované konfigurace pro prostředí Oracle Database a také validaci technologie EMC pro Oracle Database 11g, která umožňuje rychlejší a snazší konfiguraci a správu síťově připojitelných úložišť (NAS) v prostředí grid computingu.

EMC a Oracle společně testovaly funkci Oracle Database 11g Direct NFS Client (network file system). Uživatelé Oracle Database 11g mohou - díky integraci Direct NFS Client přímo do databázového software – optimalizovat jejich výkonnost a funkce, když databáze automaticky komunikují se systémem datových úložišť. Proto už nejsou třeba časově náročné manuální úkony, jako je nastavování parametrů NFS (velikost bloku, velikost vyrovnávací paměti (cache) a další). EMC na tomto s Oracle velmi úzce spolupracovala jako partner pro beta testování.

EMC a Oracle také uvedly plug-in Oracle Enterprise Manager System Monitoring Plug-in pro síťové propojená datová úložiště EMC CLARiiON. System Monitoring Plug-in pomáhá správcům sledovat dostupnost, výkon a využití systémů datových úložišť EMC CLARiiON, včetně LUN, MetaLUN, disků a konfigurace portů v závislosti na databázích Oracle. Plug-in využívá EMC Navisphere CLI jako své uživatelské rozhraní k polím datových úložišť. System Monitoring Plug-in tedy zajišťuje, že správci mohou rychle odpovídat na všechna chybová hlášení nebo varování, která reportuje systém EMC CLARiiON s využitím jednoduchého webového uživatelského rozhraní Enterprise Manager Grid Control. Podobné zásuvné moduly System Monitoring Plug-ins jsou dostupné pro systémy datových úložišť EMC Symmetrix a EMC Celerra.

EMC stále nabízí, jako součást svého programu EMC Information Infrastructure pro Oracle, zahájeného tento rok, svá ověřená řešení Proven Solutions pro prostředí Oracle. Tyto referenční architektury a průvodci konfigurací dávají velkým a středně velkým zákazníkům k dispozici ověřené a testované direktivy. Spolu s profesionálními a expertními servisními službami tak pomáhají vytvářet a nasazovat software a systémy síťově propojitelných datových úložišť EMC s Oracle v několika oblastech, včetně grid computingu, úložišť pro data (data warehousing), podnikové využití Linuxu a bezpečnost podniku.

Celé řešení EMC Information Infrastructure pro Oracle je podpořené společným centrem EMC-Oracle Joint Escalation Center. Toto zařízení, které vzniklo v roce 2001, nabízí zákazníkům dedikovanou jedinečnou adresu, kde mohou nalézt podporu, a tak urychlují čas určený pro řešení a díky němu operace IT fungují s minimální přerušeními.

Společnosti EMC, Oracle a Dell v září představily první řešení jakou součást iniciativy Oracle Optimized Warehouse Initiative, která má dodávat řešení pro warehousing dat založená na Oracle Database na hardware, který je konfigurovaný a ověřený pro ukládání dat náročných na velký výkon. Jde o předpřipravený, předem testovaný a integrovaný produkt, a proto Oracle Optimized Warehouse pro Dell a EMC může pomoci snížit cyklus nákupů a zároveň urychlit nasazení datových úložišť.

Komentáře