EMC Ionix urychluje přechod od fyzických technologií přes virtuální až po cloud computing

Společnost EMC ohlásila software pro správu IT EMC Ionix, který pomůže zákazníkům urychlit přechod od fyzické IT infrastruktury přes virtuální až k infrastruktuře založené na konceptu cloud computing.

EMC Ionix urychluje přechod od fyzických technologií přes virtuální až po cloud computing


Software Ionix kombinuje automatizovaná řešení zajišťující dodržování pravidel pro servery a konfigurace, která EMC získala nedávnou fúzí se společností Configuresoft, s unifikovaným portfoliem softwaru EMC pro správu.

Za posledních pět let se společnosti EMC díky akvizicím i vlastním zdrojům podařilo shromáždit rozsáhlé portfolio technologií, které zajišťují správu IT v datacentru - např. Smarts, nLayers, Voyence, Infra, ControlCenter a Configuresoft. Vyvrcholením této strategie je Ionix, který tyto produkty kombinuje do jednotné řady řešení nabízejících funkce pro správu zahrnující celou fyzickou i virtuální IT infrastrukturu - tedy servery, sítě, úložiště i aplikace.

I ty nejnáročnější problémy související se správou virtualizovaného prostředí lze vyřešit použitím inovativních integrovaných produktů namísto tradičních vrstvených řešení pro správu IT. Software a řešení Ionix překonávají tato vrstvená řešení díky nové úrovni integrace a automatizace a urychlují správu ve virtualizovaném prostředí díky otevřenosti a jedinečné podpoře automatizace, kterou každé z nových řešení nabízí.

„Komplexní správa heterogenního prostředí v datacentru je důležitým faktorem, který zákazníci zvažují v rámci snahy ušetřit provozní náklady díky širšímu využívání virtualizačních technologií VMware," uvedl Shekar Avyar, viceprezident společnosti VMware, Infrastructure Alliances. „Řešení z řady EMC Ionix doplňují kvalitní funkce pro správu v produktech VMware vSphere a VMware vCenter a zajišťují komplexní správu všech fyzických i virtualizovaných prostředků. Zákazník tedy nemusí mít starost o vnitřnosti datacentra a může se soustředit na poskytování efektivních, flexibilních a spolehlivých IT služeb."

V souvislosti s představením tohoto unifikovaného softwarového portfolia oznámila společnost EMC, že její divize Resource Management Software Group (RMSG) s okamžitou platností mění název na EMC Ionix. Všechna řešení z řady produktů a služeb Ionix jsou již v nabídce. Další informace o řešeních Ionix naleznete na webu na adrese www.emc.com/ionix.

Komentáře