EMC posiluje analytické nástroje pro big data v rámci Greenplum

Aktualizací prošly konektor gNet pro open-source platformu Apache Hadoop, software EMC Data Domain Boost, nástroje pro analýzu přímo v databázi a rychlejší migrace na platformu Greenplum, nově přibyla konzola Greenplum Command Center

EMC posiluje analytické nástroje pro big data v rámci Greenplum


Společnost EMC Corporation představila verzi 4.2 databáze EMC Greenplum, ve které platformu pro analýzu přímo v databázi obohatila o novou úroveň integrace velkých objemů dat (Big Data) a posílila možnosti správy databáze i její výkon.  Databáze Greenplum 4.2 tvoří srdce řady EMC Greenplum. Zahrnuje konektor gNet pro platformu Hadoop, vylepšení jazyka a kompatibility urychlující migraci na platformu Greenplum, škálovatelné zálohování s využitím softwaru EMC Data Domain Boost, infrastrukturu rozšíření a nástroje pro analýzu přímo v databázi a také cílenou optimalizaci výkonu.

Novou funkcí databáze Greenplum je integrace s deduplikačními úložnými systémy EMC Data Domain prostřednictvím softwaru EMC Data Domain Boost, která díky v průměru 10- až 30násobnému omezení objemu dat přináší rychlejšízálohování. Tato integrace podle EMC distribuuje části deduplikačního procesu na databázové servery Greenplum a umožňuje jim tak do systému Data Domain odesílat pouze jedinečná data. Tím zvyšuje agregovanou propustnost, omezuje objem dat přenášených v síti a odstraňuje potřebu vytvářet a spravovat virtuální disky. Jedná se o inline deduplikaci s propustností až 26,3 TB/h, zálohování více než 173 TB dat tak trvá necelých osm hodin.

Pokud jde o spravovatelnost a výkon databáze, nabízí databáze Greenplum platformu pro analýzu přímo v databázi, která využívá paralelní architekturu systému. Ve verzi 4.2 přináší řešení Greenplum nástroje pro analýzu přímo v databázi prostřednictvím rozšíření Greenplum Extensions, jež lze stáhnout z portálu EMC Subscribenet a nainstalovat pomocí nového nástroje Greenplum Package Manager, který zajišťuje automatickou instalaci a aktualizace funkčních rozšíření. Zjednodušuje tak provoz a správu pokročilých funkcí v databázi v rámci celého clusteru. Verze 4.2 rovněž podporuje odstranění dynamických diskových oddílů a optimalizaci paměti pro dotazy.

Databáze EMC Greenplum 4.2 a konzola Greenplum Command Center jsou okamžitě dostupné.


Úvodní foto: Fotolia © Alexandr Mitiuc
Komentáře