EMC rozšiřuje nabídku školení pro cloud

EMC oznámila uvedení nových školení a certifikací EMC Proven Professional, jejichž cílem je pomoci organizacím zajistit si nezbytné nové dovednosti a připravit se na nedostatek specialistů v oblastech cloud computingu a datové analýzy.

EMC rozšiřuje nabídku školení pro cloud


Společnost EMC rozšířila nabídku školení pro cloud computing, která nyní zahrnuje program EMC Cloud Infrastructure and Services, a školení a certifikace na expertní úrovni EMC Cloud Architect IT­as-a-Service. Tato nabídka přitom podle tiskového vyjádření společnosti staví na úspěchu školicího a certifikačního programu EMC Cloud Architect jako  „otevřeného“ školicího a certifikačního programu pro cloud computing, který se zaměřuje na principy, osvědčené postupy a podkladové technologie používané v oboru a nikoli na produkty pouze určitých výrobců.

Podle globálního průzkumu mezi členy komunity datových specialistů, jehož výsledky byly dnes zveřejněny společností EMC, je nejčastěji uváděnou překážkou v implementaci datové analýzy v organizacích nedostatek zaměstnanců s odpovídajícími dovednostmi či znalostmi. 65 % datových specialistů se přitom domnívá, že v budoucnosti poptávka po datových specialistech a analytických týmech ještě dále převáží nabídku odpovídajících odborníků. Na tato zjištění reaguje společnost EMC uvedením nového školicího a certifikačního programu Data Science and Big Data Analytics.

Nový základní školicí a certifikační program Cloud Infrastructure and Services představuje základ technických principů a konceptů. Je tak určen pro IT specialisty, kteří se budou podílet na společném informovaném obchodním a technickém rozhodování v souvislosti s přechodem na cloud. Expertní školicí a certifikační program Cloud Architect IT-as-a-Service pomáhá IT specialistům, jako jsou cloudoví architekti, návrháři a konzultanti, transformovat virtualizované infrastruktury na cloudová prostředí založená na principu IT-as-a-Service.


Úvodní foto: © pressmaster - Fotolia.com
Komentáře