EMC uvádí nový přepínač FCoE

Společnost EMC rozšířila svou řadu produktů využívajících technologii FCoE (Fibre Channel over Ethernet) o přepínač EMC Connectrix MP-8000B (FCoE).

EMC uvádí nový přepínač FCoE


Tento přírůstek do rodiny přepínačů a řadičů EMC Connectrix umožňuje konsolidaci serverů a kabeláže díky tomu, že k přenosu dat mezi fyzickými a virtuálními servery a úložnými systémy ve vysokorychlostních bezeztrátových 10gigabitových Ethernet sítích (10GbE) využívá standardy FCoE a CEE (Converged Enhanced Ethernet).

Connectrix MP-8000B je založen na OEM technologii společnosti Brocade a umožňuje na jednom připojení 10gigabitového Ethernetu zajišťovat jak provoz v síti LAN, tak provoz spojený s úložišti. Není tak nutné pořizovat samostatné adaptéry a kabeláž pro sítě SAN a LAN. Omezení počtu adaptérů a zjednodušení kabeláže pomáhá snížit náklady na pořízení vybavení a také provozní náklady spojené s napájením a chlazením serverů.  Protokol FCoE zachovává modely a služby technologie Fibre Channel a umožňuje tak hladce integrovat přepínač Connectrix MP-8000B se stávajícími sítěmi Fibre Channel SAN, procesy pro správu a pracovními postupy. Stávající zákazníci využívající sítě SAN tedy mají zajištěnu bezproblémovou migraci.

Nový přepínač je vybaven osmi 8Gb/s porty Fibre Channel a dále dvaceti čtyřmi 10GbE porty.  Porty typu 10GbE podporují standard CEE (Converged Enhanced Ethernet), který představuje novou verzi standardu Ethernet a zvyšuje spolehlivost, efektivitu a škálovatelnost ethernetových sítí. Tato vylepšená verze podporuje v rámci bezeztrátové ethernetové architektury více tříd provozu a umožňuje tak konsolidaci sítí LAN, SAN a clusterových prostředí.  Přepínače FCoE/CEE se navíc spravují pomocí týchž nástrojů a aplikací pro správu prostředí Fibre Channel, jež jsou v datacentrech aktuálně nasazeny, aniž by bylo nutné přerušovat provoz.

Přepínač MP-8000B je založen na operačním systému Fabric OS (FOS) s rozšířeními, jež pokrývají standardy FCoE a CEE. Zajišťuje distribuovaný přenos informací v celém rozsahu sítě a zároveň umožňuje využívat širokou škálu aplikací s přidanou hodnotou a pokročilých služeb, včetně služeb Fabric Watch, Inter-Switch Link (ISL) Trunking a uceleného monitorování Advanced Performance Monitoring.  Ke správě přepínače slouží nástroj Connectrix Manager Data Center Edition, který umožňuje pomocí jediné aplikace spravovat tradiční sítě Fibre Channel SAN a nová prostředí postavená na standardech FCoE/CEE.

Komentáře