EMC vede poosmé za sebou

Společnost EMC, výrobce řešení pro ukládání a správu dat, se vloni stala již poosmé za sebou vedoucím na trhu.

EMC vede poosmé za sebou


Společnost EMC, výrobce řešení pro ukládání a správu dat, se vloni stala již poosmé za sebou vedoucím na trhu.

Dále firma dosáhla nejvyšší tržby v celém segmentu, a to již ve dvacátém následujícím čtvrtletí podle publikovaného průzkumu společnosti IDC s názvem Worldwide Quarterly Storage Tracker, březen 2008.

Za celý rok a poslední čtvrtletí 2007 udržela EMC vedoucí pozici ve čtyřech oblastech softwaru pro ukládání dat včetně replikace, správy úložných zařízení, infrastruktury pro ukládání dat a informací a správy zálohování. V oblasti správy úložných zařízení vzrostl podíl tržeb společnosti EMC na téměř šestinásobek toho, co utržila její nejbližší konkurence. Navíc se tržby společnosti EMC za celý rok zvýšily meziročně o 19 % v oblasti softwaru pro ochranu a obnovu dat a informací. Tím tržby společnosti EMC rostly rychleji než celý trh a společnost zároveň přebrala podíl jiných dodavatelů.

Podle společnosti EMC dosáhla firma růstu 20 % v oblastech licencování a údržby softwaru, pokud je brána v potaz její vedoucí pozice na trhu s ukládáním dat a další oblasti, ve kterých firma vede na světových trzích, např. virtualizace, správa podnikového obsahu, zálohování, správa zdrojů a bezpečnost informací. Podíl z prodeje a údržby softwaru tvořil 40% celkových tržeb společnosti EMC za rok 2007.

“Nikdy dříve neměla EMC lepší pozici, co se týče poskytování zákazníkům nejkomplexnějšího portfolia řešení pro informační infrastrukturu,” vysvětlil BJ Jenkins, výkonný viceprezident globálního marketingu společnosti EMC. “Tím, že kombinujeme inovaci, implementaci a nejnovější technologii – např. deduplikaci, bezpečnost a stálou ochranu informací – umožňujeme, aby naši zákazníci byli schopni implementovat všechny nejnovější technologie. Naše systémy pro ukládání dat a správu informací plus naše služby pomáhají zákazníkům všech velikostí ukládat, chránit, inteligentně spravovat, virtualizovat a automatizovat jejich informační infrastruktury.”

Navíc dne 6. března 2008 společnost EMC oznámila, že v roce 2007 udržela vedoucí pozici na trhu s prodejem externích úložných systémů, a to již desátý rok za sebou. To vyplývá z nejnovějšího průzkumu společnosti IDC, Worldwide Quarterly Disk Storage Systems Tracker, březen 2008.

Komentáře