EMC World 2012: rekordní počet novinek i návštěvníků

Společnos EMC, přední dodavatel storage a virtualizačních řešení, zahájila dnes v Las Vegas konferenci EMC World 2012 na které představí více než 40 novinek publiku 13 000 účastníků.

EMC World 2012: rekordní počet novinek i návštěvníků


Rekordní účast i rekordní počet novinek, ale také výraznější zaměření na byznysové přínosy kvalitních technologií a řešení pro práci s daty a virtualizaci (nejen) datových úložišť nabízí letošní EMC World. Během úvodního slova Joe Tucci, CEO společnosti připoměl řadu aktuálních trendů - v neposlední řadě nestrukturovaná (velká) data, která jsou podle něj aktuální záležitostí skutečně pro všechny (nejen velké či specifické) zákazníky. V průměru totiž nestrukturovaná data ve společnostech představují šestinásobek objemu strukturovaných a jejich narůstají 6x rychleji. Tucci také zmínil klíčové trendy v oblasti bezpečnosti - například problem zcizení identity ve firemním prostředí, proti němuž bude podle něj existovat účinná obrana například v podobě systémů monitorujících nestandardní chování uživatelů.

Pat Gelsinger použil zajímavé přirovnání, když řekl, že v IT sice funguje cosi jako základní fyzikální zákony, tyto zákony se ale mohou měnit. Jde především o princip přitažlivosti - gravitačních center, která se v minulosti soustředila kolem aplikací a infrastruktury. To ale virtualizace změnila, neboť poskytla aplikacím i infrastruktuře flexibilitu a viskozitu jejímž výsledkem jsou katalogy služeb. Podle Gelsingera ale vzniká ale nové gravitační centrum IT a tím jsou data (co jiného by to v případě EMC mělo být - pozn. red.).

Je pravda, že řešení datových úložiště je pro řadu zákazníků dalším klíčovým bodem při optimalizacích a virtualizaci IT infrastruktury - ať už se jedná o problematiku tieringu pro vyšší výkon, levnější zálohování rostoucích objemů dat, využívání cloud storage nebo specializovaných řešení nabízejících nejvyšší možný výkon pro práci s daty.

Právě do poslední oblasti by měla patřit jedna z hlavních produktových novinek letošního EMC Worldu, VMAX 40K, nové hi-end řešení nabízející dvojnásobný výkon i kapacitu proti dosavadním řešením EMC (představeny byly také nižší verze 20k a 10k). Jak název napovídá, nejvyšší verze VMAX 40K nabízí kapacitu až 4 PB. Zajímavou novinkou je podpora "federated tier storage" díky které je možné používat pro "nižší" (pomalejší) úrovně úložišť řešení třetích stran nebo starší produkty EMC. Novinkou je též řešení VMAX SP (service provider), které nabízí poskytovatelům služeb nástroje pro snadné nastavování různých úrovní SLA, podporu multi-tenant provozu (více zákazníků sdílejících společnou infrastrukturu úložiště), politiky pro poskytování služeb, měření na úrovni jednotlivých zákaznických účtů či automatický billing a reporting.

Gelsinger ale zmínil i některé další trendy, jako je například "fast an small" jakýsi protiklad fenoménu big data, který je zaměřen na výběr těch nejčastěji přistupovaných dat a jejich umístění do malých, ale extrémně rychlých úložišť.

Další novinky z EMC Worldu 2012 vám přineseme během noci či rána.

Více informací a také videa z konference naleznete na stránkách EMC Worldu.


Úvodní foto: emcworld.com
Komentáře