Emerson a Sun ohlašují globální obchodní alianci

Společnosti Emerson Network Power a Sun Microsystems ohlásily globální obchodní alianci, která má poskytovat firmám a organizacím plány a technologie pro zvyšování produktivity a energetické účinnosti jejich datových center.

Emerson a Sun ohlašují globální obchodní alianci


Spotřebu energie datových center v globálním měřítku podněcuje poptávka firem po větší výpočetní kapacitě a stoupající centralizace IT. V kombinaci s rostoucími cenami elektřiny po celém světě jsou její finanční dopady značné. .

Americký Úřad pro ochranu životního prostředí odhaduje, že v roce 2006 utratily americké korporace a veřejné úřady za napájení svých datových center 4,5 miliardy dolarů. Během pěti let se může spotřeba energie v amerických datacentrech téměř zdvojnásobit na více než 7,4 miliardy dolarů ročně. Efektivita datových center by tak měla být pro zákazníky hlavní prioritou. Napájecí a chladicí infrastruktura, která podporuje IT vybavení datových center, může tvořit více než 50 procent celkové spotřeby energie v datových centrech.

Při řešení potřeb v oblasti zvyšování energetické účinnosti budou konzultanti efektivity datacenter Sunu přímo spolupracovat s místními specialisty Liebert na napájení, chlazení a služby po celém světě na posuzování, vývoji a údržbě řešení pro nejrůznější problémy v datových centrech. Společnosti budou dodávat nejen plány, ale také produkty a služby zaměřené na zlepšování produktivity a účinnosti datových center.

Výsledkem spolupráce aliance Sun Professional Services a Emerson Network Power je energeticky úsporné řešení pro Národní laboratoře Sandia. Dodané řešení zahrnuje systémy Sun Cooling Door, serverové moduly Sun Blade X6275 a přesnou chladicí technologii Liebert XD společnosti Emerson, která odebírá teplo u zdroje, má minimální nároky na místo v datovém centru a nevyžaduje drahé přestavby datových center.

Bob Bauer, viceprezident skupiny Emerson a globální prezident podniku Liebert, dodal: "Naše vize pro tento program se soustředí na podnikového zákazníka, který potřebuje zvýšit produktivitu a efektivitu a optimalizovat kapitálové investice. Se Sunem jsme úspěšně spolupracovali na mnoha projektech vývoje technologií včetně vlastních datacenter Sunu. Těšíme se, jak rozšíříme naši spolupráci ve frontových liniích obou organizací, abychom našim společným zákazníkům poskytli flexibilitu a účinnost, kterou vyžadují."

 

Komentáře