Energeticky úsporné modulární datové centrum HP EcoPOD se vyrábí v Česku

Společnost HP uvedla na trh údajně nejvýkonnější modulární datové centrum, které může být nasazeno již během dvanácti týdnů.

Energeticky úsporné modulární datové centrum HP EcoPOD se vyrábí v Česku


Řešení HP EcoPOD je založeno na HP konvergované infrastruktuře a podle vyjádření výrobce poskytuje zákazníkům možnost přejít na technologie s vysokou škálovatelností a schopností pružně pokrývat požadavky na vzrůstající výkon IT infrastruktury. HP EcoPOD přináší řešení pro rozšíření datového centra a jeho kapacity, nabízí okamžité obnovení procesů v případě havárie nebo např. dočasnou úložnou kapacitu během renovace stávajícího datového centra.

HP EcoPOD redukuje datová centra obrovských rozloh do kompaktního, modulárního provedení, které zabere přibližně desetinu prostoru. Poskytuje služby tradičního datového centra při možnosti osazení až 44 standardními racky s IT vybavením a více než 4 400 servery. Možnosti HP EcoPOD dále rozšiřuje doplněk HP EcoPOD Environmental Control System, který poskytuje ucelenou správu, automatizaci a integraci dat. Společně s možnostmi pokročilého vzdáleného přístupu se jedná o programovatelné a rozšiřitelné řešení ke stávajícím centrálním ovládacím systémům.

Modulární systémy EcoPOD podle HP umožňují zákazníkům:

—    Zrychlit dobu nasazení o 88 % díky HP POD-Works. Tato výrobní a montážní technologie umožňuje nasadit modulární, plně integrované a otestované datové centrum HP EcoPOD již do 12 týdnů od uzavření objednávky. Výstavba tradičních datových center včetně návrhu, vybudování a zprovoznění IT vybavení, může přitom podle HP trvat více než dva roky.
—    Snížit náklady na kapitálové investice až o 75 %. Řešení HP EcoPOD nabízí modulární design a přístup ke všem komponentám, díky čemuž mohou zákazníci údajně ušetřit až 24,7 milionů dolarů ve srovnání s tradičními 1,2megawattovými datovými centry.

—    Redukovat výdaje za energii až o 95 % díky technologii HP Adaptive Cooling, jejíž hodnota Power Usage Effectiveness (PUE) činí 1,05 oproti PUE 2,0 u tradičních budov cihlových datových center.

Systémy POD se budou „rodit“ v České republice

Aby HP dokázalo pokrýt všechny objednávky evropského regionu, rozhodlo se konsolidovat výrobu dvacetistopých a čtyřicetistopých systémů POD, na jediné místo – do areálu Foxconn v Kutné Hoře, kde od loňského roku probíhá rovněž výroba serverových řešení pro celoevropský region. V této továrně bude od října letošního roku spuštěna i sériová výroba systémů HP EcoPOD, přičemž vyrábět se budou systémy na míru zákazníkům s možností mnoha individuálních úprav včetně např. úrovní monitoringu a bezpečnostní ochrany (přístup na základě otisků prstů).

Dostupnost řešení HP EcoPOD

Systémy HP EcoPOD jsou aktuálně k dispozici pouze v omezeném množství a HP přijímá objednávky k jejich výrobě v nejbližším možném termínu. Masovější dostupnost je plánována zhruba na konec letošního roku.

Komentáře