Epicor schválil akvizici ze strany společnosti Apax Partners

Společnost Epicor Software oznámila, že uzavřela definitivní dohodu o převzetí společností Apax Partners, jednou ze špičkových investičních skupin se zaměřením na oblast technologií.

Epicor schválil akvizici ze strany společnosti Apax Partners


V rámci této smlouvy společnost Apax předloží nabídku k hotovostnímu odkoupení všech kmenových akcií společnosti Epicor za 12,50 USD za kus. Hodnota transakce je přibližně 976 milionů USD (více než 16,5 mld. Kč) a společnost Apax poskytuje 100 % kapitálového financování této akvizice. Společnost Apax rovněž oznámila uzavření smlouvy o akvizici společnosti Activant Solutions, poskytovatele softwarových řešení pro řízení podniků se zaměřením na středně velké maloobchodní a velkoobchodní distribuční podniky.

Cílem Apax Partners je spojit Activant a Epicor a vytvořit tak jednoho z největších globálních poskytovatelů podnikových aplikací se zaměřením na výrobu, distribuci, služby a maloobchod. Po dokončení fúze ponese takto vzniklá společnost název Epicor Software Corporation a již nebude veřejně obchodovatelná. Rada ředitelů společnosti Epicor tuto transakci jednomyslně schválila.  Uzavření transakce se nyní očekává v druhém čtvrtletí roku 2011. V rámci podmínek této smlouvy si může společnost v průběhu 30 kalendářních dnů, do 4. května 2011, vyžádat lepší nabídky od třetích stran. S ohledem na tento proces se neočekává zveřejnění dalšího vývoje, pokud rada ředitelů společnosti nerozhodne ohledně potenciální lepší nabídky.

Komentáře