Epson rozšiřuje nabídku mobilních tiskových služeb a služeb Cloud

Tisková služba Epson Connect přináší uživatelům inteligentních telefonů a tabletových počítačů nové možnosti.

Epson rozšiřuje nabídku mobilních tiskových služeb a služeb Cloud


Společnost Epson dnes oznámila rozšíření svých tiskových služeb a služeb Cloud určených pro mobilní zařízení, jako jsou inteligentní telefony a tabletové počítače. Nové služby budou zahrnovat původní řešení Epson již známé pod názvem Epson Connect, přičemž jeho nová verze bude spuštěna letos na podzim. Širší portfolio mobilních služeb a služeb Cloud nabídne zákazníkům možnost  tisknout dokumenty a fotografie ze svých mobilních zařízení přímo na tiskárnách Epson.

V posledních letech narůstá počet uživatelů, kteří využívají inteligentní telefony a tabletové počítače k práci s e-mailem, prohlížení webových stránek nebo tvorbě prezentací a dokumentů. Avšak dosud byl tisk z těchto zařízení pro uživatele komplikovaný, protože nebyla vybavena ovladačem tiskárny. Stále větší popularita inteligentních mobilních zařízení s sebou přináší také zvýšenou poptávku jejich uživatelů po tiskových službách, kterých by mohli využívat i mimo svůj domov či kancelář.

Společnost Epson těmto uživatelům přinesla mobilní službu známou pod názvem Epson Connect, jejíž součástí jsou řešení Email Print a Epson iPrint. Služba Email Print umožňuje uživatelům tisknout e-mailové zprávy a jejich přílohy odesláním e-mailu ze svého inteligentního telefonu nebo jiného mobilního zařízení na zpřístupněnou tiskárnu Epson. Prostřednictvím této služby mohou mobilní uživatelé kontrolovat příchozí e-maily ze svých mobilních zařízení a vytisknout si na tiskárnách Epson umístěných ve svých domácnostech, kancelářích a na dalších místech důležité zprávy včetně příloh, kterými mohou být dokumenty, prezentace či jízdenky.

Epson iPrint je tisková aplikace určená pro zařízení vybavená iOS a Android. Po stažení aplikace Epson iPrint a připojení k tiskárně vybavené rozhraním Wi-Fi mohou uživatelé tisknout širokou škálu materiálů, od fotografií a dokumentů po recepty, kupóny a webové stránky. Společnost Epson také prohlásila, že bude podporovat mobilní řešení poskytovaná jinými společnostmi. Spuštění každé z těchto služeb bude oznámeno samostatně, přičemž první služby by měly být k dispozici od září 2011. Společnost Epson doufá, že podporou těchto řešení dokáže nabídnout platformu, která uživatelům umožní tisk dokumentů bez nutnosti instalace ovladače a bez ohledu na to, kde se právě nacházejí.

Plán spuštění služby Epson Connect

1. Email Print (plánované spuštění: podzim 2011)

Tato služba umožní tisk elektronické pošty a příloh jejich odesláním na tiskárnu Epson s podporou e-mailové komunikace. Pokud můžete odeslat email, lze dokumenty také vytisknout.

2. Epson iPrint (verze 2.0 pro iOS spuštěna v červnu 2011, verze pro systémy Android ji následovala v srpnu 2011)

Jedná se o aplikaci umožňující tisk a skenování prostřednictvím zařízení iPad, iPhone a iPod touch (systémy iOS) a zařízení s operačním systémem Android. Aplikace komunikuje s tiskárnami Epson umístěnými v místních sítích (LAN) a tiskárnami připojenými přes rozhraní Wi-Fi. Společnost Epson bude i do budoucna reagovat na požadavky svých zákazníků a dále rozšiřovat svou nabídku produktů a služeb umožňujících mobilní tisk dokumentů a dalších materiálů bez omezení lokalitou či nutností instalovat ovladač tiskárny.

Komentáře