Ericsson a Vodafone spustili v České republice síť IMS

Ericsson a Vodafone spustili v České republice síť IMS


Ericsson zajistil dodávku a integraci řešení Ericsson IP Multimedia Subsystem (IMS) do sítě mobilního operátora Vodafone v ČR, a umožnil tak poskytování konvergentních služeb pro pevné i mobilní připojení zákazníků.

Díky smlouvě, která byla podepsána na začátku letošního roku, Ericsson převzal zodpovědnost nejen za dodávku a systémovou integraci svého řešení IMS, ale i za řízení projektu, plánování sítě a implementaci.

Ericsson IMS umožní, aby Vodafone v České republice nabídl uživatelům pevných i mobilních sítí širokou řadu služeb příští generace v oblasti IP telefonie a multimédií. Řešení IMS je dalším krokem směřujícím ke konvergenci pevných a mobilních sítí. Tato technologie je vysoce škálovatelná, zajištuje kontrolu spojení a zaručuje vysokou kvalitu služeb i bezpečnost sítě. Řešení IMS rovněž pomáhá provozovatelům telekomunikačních sítí a poskytovatelům služeb zavádět rychle a ekonomicky nové multimediální služby.

Řešení IMS nám umožní spustit nové služby pro firemní zákazníky a zároveň setřít rozdíl mezi světem mobilní a fixní komunikace, což našim zákazníkům přinese úspory,” uvedl Andreas Laukenmann, viceprezident pro Vodafone Business Solutions.

Ericsson oznámil, že má uzavřeno 36 kontraktů pro komerční nasazení řešení IMS a dalším 70 systémům v testování u operátorů na celém světě. Všechny kontrakty zahrnují také systémovou integraci.

Komentáře