Ericsson: aplikace v cloudu budou více zpoplatněny "ve špičce"

O cloud computingu se hovoří zejména v souvislosti s fungováním firem, využívají jej ale i běžní uživatelé internetu, aniž by o tom věděli, vyplývá z průzkumů Ericsson ConsumerLab.

Ericsson: aplikace v cloudu budou více zpoplatněny "ve špičce"


Možnost stálého připojení k internetu způsobuje, že jsou spotřebitelé stále více závislí na „cloudech“. Tento trend nastartovala smartphonová revoluce, ale ve skutečnosti jsou to právě aplikace, které dnes určují způsob používaní internetu. Mobilní přístup k síti umožňuje zákazníkům využívat stále větší počet aplikací ve formě cloud computingu k řešení každodenních úkolů v práci i mimo ni.

Podle odhadů společnosti Ericsson bude mít v roce 2015 díky oblibě mobilních zařízení přístup k rychlému internetu již 3,5 miliardy lidí na světě. To může operátorům ve špičce způsobovat problémy typu „úzké hrdlo”. Zástupci Ericssonu zastávají názor, že model postavený na cloud computingu a online aplikacích musí vést nutně ke změnám v internetových tarifech.  Při „plochých“ tarifech, které jsou dnes nejrozšířenější, operátoři nevydělají na zvýšeném datovém toku v síti. V budoucnu budou tarify muset být pružnější, zohledňovat dobu špičky nebo zvýšenou poptávku po přístupu k dané aplikaci.

Komentáře