Ericsson nabízí počítač jako službu, platí se formou předplatného

Erisccon do svého portfolia zařadil systém PC as a Service, který je určen pro domácí použití, malé a střední firmy a také pro dedikovaná použití, např. e-learning.

Ericsson nabízí počítač jako službu, platí se formou předplatného


„Použití řešení PC as a Service zjednodušuje práci s počítačem, zajišťuje větší komfort a zároveň snižuje náklady na obsluhu IT infrastruktury,“ uvádí Pavel Doležal, Head of Consumer & Business Solutions West & Central Europe. „Žádné konfigurování, žádné aktualizace, žádné viry a v jeden moment může běžet mnoho operačních systémů,“ zdůrazňuje výhody Pavel Doležal.

Řešení PC as a Service přenáší prvky související s provozem operačního systému, nástrojového software a s nimi souvisejícího obsahu z počítače uživatele na centrální servery provozované ve formě cloud computingu. Výkon PC vybavení u takovéhoto systému je méně podstatný, což podle autorů zprávy může znamenat úsporu. Úhrada za službu se provádí formou předplatného, které lze sdružit například s účtem za internet.

Díky tomuto řešení od Ericssonu mají uživatelé přístup jedním kliknutím k internetovým serverům nabízejícím služby v oblasti vzdělávání, cestování či zpravodajství. K dispozici jsou také widgety populárních internetových aplikací, jako jsou pošta, horoskop, sociální sítě, mapy, Youtube apod.. Aplikace balíčku Office lze používat jako editory dokumentů, kalkulačních tabulek a prezentací.

V řešení pro školy má administrátor úplnou kontrolu nad přístupem k datům. Prostřednictvím sítě vzdáleně konfiguruje uživatelské profily a účty. Definuje také k jakým programům, operačním systémům a k jakému obsahu mají uživatelé přístup.

Komentáře