Ericsson uvedl na trh cloudová řešení pro firemní telekomunikační služby

Ericsson vstupuje na trh datových center a umožňuje telekomunikačním operátorům nabídnout cloudové služby jejich firemním zákazníkům.

Ericsson uvedl na trh cloudová řešení pro firemní telekomunikační služby


Ericsson na světovém mobilním kongresu v Barceloně představil novou nabídku pro budování a optimalizaci datových center. Ericsson v minulých dnech předvedl nový koncept plánování, navrhování a zavádění datových center a ucelenou platformu cloud computingu, zahrnující správu a zabezpečení cloudu.

Paolo Colella, ředitel pro integraci systémů a poradenství Ericssonu, prohlásil: „Telekomunikační operátoři mají postavení k tomu, aby nabízeli firmám kvalitní, bezpečné a dostupné cloudové služby. Do segmentu cloudových služeb přinášíme myšlenky telekomunikační firmy a zaměřujeme se na dostupnost a bezpečnost služeb, snižování nákladů a zvyšování efektivity pro firemní zákazníky. Cloudové služby navíc telekomunikačním operátorům přinášejí nové obchodní možnosti."

Přístup Ericssonu ke cloudu – z pohledu divize integrace systémů a poradenství – zahrnuje budování nových datových center a poskytování řešení telekomunikačním operátorům formou konsolidace, modernizace a standardizace stávajících informačních technologií.

Optimalizovaná strategie cloudu podle vyjádření Ericssonu umožní firemnímu zákazníkovi snížit provozní výdaje na informační technologie díky omezení potřeby licencí k softwaru a fyzického prostoru pro datové centrum a jeho chlazení. Cloudové služby a přístup k firemním informačním technologiím prostřednictvím pevného i mobilního připojení k internetu navíc zvýší efektivitu firmy.Úvodní foto: © bebe - Fotolia.com
Komentáře