Eset nabízí novou generaci bezpečnostního řešení Smart Security 5

Společnost Eset dnes oznámila uvedení nových verzí svých vlajkových produktů: ESET Smart Security 5 a ESET NOD32 Antivirus 5.

Eset nabízí novou generaci bezpečnostního řešení Smart Security 5


Eset představil nové produkty na netradiční tiskové konferenci Eset představil nové produkty na netradiční tiskové konferenci

Nová generace bezpečnostních produktů od Esetu podle svých autorů nabízí vyspělejší detekční technologii a vícevrstevné bezpečnostní funkce.

„Ještě před oficiálním uvedením si testovací verze páté generace našich vlajkových produktů stáhlo přes čtyři miliony uživatelů. Po důkladném testování a měsících strávených vývojem můžeme nyní hrdě našim zákazníkům představit zcela nové produkty ESET NOD32 Antivirus 5 a ESET Smart Security 5,” říká generální ředitel společnosti ESET Richard Marko, jenž zároveň dodává: „S novými integrovanými technologiemi, jako jsou ESET Live Grid a Advanced HIPS budeme moci nabídnout zákazníkům ještě vyšší míru zabezpečení než kdykoli předtím. Ve společnosti ESET usilujeme vždy o to, abychom mohli poskytnout našim klientům technologicky vyspělé produkty využívající těch nejnovějších inovací. V současné době již pracujeme na vývoji dalších generací našich produktů.”

Mezi nejvýznamnějších 5 novinek v nové verzi bezpečnostního řešení od Esetu patří:

•    ESET Live Grid, ochranná technologie fungující na bázi cloud-computing
•    Nové ovládání přenosných médií – umožňuje detailnější kontrolu externích zařízení
•    Rodičovská kontrola (pouze ESET Smart Security 5)
•    Vyspělý systém ochrany proti vniknutí (HIPS)
•    Herní režim

Mimo jiné došlo ke změně u nástroje dříve nazývaného ThreatSense.Net - tento nástroj společnosti ESET pracoval na bázi modelu cloud a sbíral data od uživatelů řešení ESET z celého světa. Tato technologie se nyní nazývá ESET Live Grid a nabízí optimalizaci skenování na základě seznamu „bezpečných” souborů. Reputace na základě režimu cloud je další metodou využívanou nejnovější generací produktů ESET, jež umožňuje zjistit, zda je daný objekt bezpečný či nikoli. Výsledkem je vyšší přesnost při detekci hrozeb a zároveň vyšší rychlost skenování.

Viry se šíří přes přenosná média

Pravidelné statistiky počítačových hrozeb, které společnost ESET zveřejňuje každý měsíc, ukazují, že přenosná média jsou čím dál víc používána k šíření virů a škodlivého softwaru. USB média mohou po připojení napadnout počítač skrytým virem, aniž by bylo PC připojeno k internetu. Funkce Kontrola externích médií automaticky vyzve uživatele, aby nechal zkontrolovat obsah všech flash pamětí (USB, SD), firewire, CD a DVD, takže lze zablokovat konkrétní hrozby, které by se mohly do systému dostat prostřednictvím médií. Uživatel díky této funkci může přenosná média zakázat nebo povolit, a to na základě typu médií, výrobce, velikosti a dalších atributů. Vedle toho je možné nastavovat nebo blokovat různá povolení pro čtení/zápis nebo jen čtení. Tato omezení lze nastavit pro konkrétního uživatele nebo skupinu uživatelů. Uživatel se může rozhodnout přístup zablokovat a vytvořit si vlastní seznam „povolených” USB zařízení.

Host Intrusion Prevention System (HIPS) nabízí další vrstvu zabezpečení a technologicky zdatným uživatelům umožňuje upravit si chování celého systému a každé jeho části. Uživatel si může definovat pravidla nebo systémový registr, procesy, aplikace a soubory.

Více informací o výhodách a funkcích řešení ESET Smart Security 5 a ESET NOD32 Antivirus 5 najdete na adrese: http://www.eset.cz/cz/domacnosti/produkty/smart-security/ a http://www.eset.cz/cz/domacnosti/produkty/antivirus/

Na fotografiích v galerii pod článkem si můžete prohlédnout fotografie z netradiční tiskové konference (spojené s uvedením nové verze proiduktů na trh), která se konala u Národního divadla v Praze.GalerieKomentáře