Eset NOD32 Antivirus 5 podle testu AV-Comparatives nejméně zatěžuje počítač

Aktuální test specializovaného serveru av-comparatives.org porovnával jednotlivé bezpečnostní řešení z pohledu zátěže pro počítač.

Eset NOD32 Antivirus 5 podle testu AV-Comparatives nejméně zatěžuje počítač


Zátěž pro počítač podle Esetu představuje jedno z klíčových kritérií pro výběr firemních bezpečnostních řešení nejen v provozech, ve kterých jsou používány starší PC a operační systémy. Všechny antivirové programy byly testovány na sestavě Intel Core i5 (2,67 GHz) s operační pamětí 4 GB a grafickým adaptérem ATI Radeon HD4500 (512 MB). Test se zaměřil jak na reálnou rychlost běžných úloh, které od počítačů uživatel vyžaduje, tak i na přesné standardizované benchmarkové porovnání výkonu počítačů s plně aktivovaným antivirem.

V rámci simulace reálných podmínek autoři testu nejprve kopírovali soubory, archivovali a rozbalovali, převáděli videa, instalovali a spouštěli aplikace, stahovali soubory a nakonec také aplikace odstraňovali ze systému. Výsledky tohoto měření jsou zaznamenány v druhém sloupci výsledků (AV-C).

Následně byl výkon počítače měřen pomocí aplikace PC Mark 7 Professional Edition s tím, že výsledek testu sestavy bez jakéhokoli antiviru dosáhl hodnoty 2024. Naměřené hodnoty jsou uvedeny ve třetím sloupci (PC Mark).

Z testovaných programů vyšel Eset NOD32 Antivirus 5 jako vítěz. Podrobný popis průběhu testu naleznete zde: http://www.av-comparatives.org/images/stories/test/performance/performance_nov_2011.pdf .

Komentáře