Eset představil Mobile Security Business Edition pro Windows Mobile a Symbian

Společnost Eset oznámil vydání bezpečnostního řešení určeného speciálně pro mobilní telefony firem.

Eset představil Mobile Security Business Edition pro Windows Mobile a Symbian


Produkt Eset Mobile Security Business Edition, určený pro platformy Symbian a Windows Mobile, disponuje všemi funkcemi řešení pro běžné uživatele (Eset Mobile Security). Navíc umožňuje vzdálenou správu pomocí nástroje Eset Remote Administrator 4. Mobile Security poskytuje uživatelům chytrých telefonů ochranu dat a zabezpečení před vznikajícími hrozbami.

Mobile Security Business Edition jakožto vlajkový produkt společnosti Eset pro mobilní zařízení nabízí ucelené bezpečnostní řešení pro Symbian, v současnosti nejpoužívanější operační systém na chytrých telefonech. Dle statistiky Gartner měla vloni tato platforma tržní podíl 37,6 %. Eset Mobile Security Business Edition je však určen i pro firmy využívající mobilní zařízení typu Windows Mobile.

„Ochrana mobilních zařízení je čím dál důležitější nejen pro běžné uživatele, ale i pro firmy, řekl Peter Vrana, produktový manažer ESET pro firemní bezpečnost. „Už dnes existuje v tomto segmentu více druhů podvodných aplikací, mezi nimi i spyware. Našim cílem je ochránit soukromí i peníze zákazníků,“ dodal. Eset na konci dubna uvolnil i betaverzi řešení pro platformu Android. Mobile Security pro Android BETA je ke stažení pro veřejné testování. Mobile Security Business Edition je k dispozici v českém jazyce.

Nejdůležitější funkce Eset Mobile Security Business Edition:

•    Podpora vzdálené správy — ESET Mobile Security Business Edition umožňuje vzdálenou správu prostřednictvím nástroje Remote Administrator 4, který administrátorům umožňuje zasílat a získávat konfiguraci mobilního klienta, uskutečňovat on-demand a on-access skenování, provádět bezpečnostní audity, přizpůsobovat nastavení firewallu a filtru spamu či nastavovat interval připojení k serveru podle preferencí. Zároveň mohou správci měnit konfiguraci mobilního klienta a na dálku aktualizovat virovou databázi. Prostřednictvím Remote Administrator 4 je rovněž možné zasílat zprávy.
•    Anti-Theft – soubor funkcí, které jsou užitečné především v případě ztráty či krádeže zařízení.
•    Remote Wipe – možnost vymazat všechna citlivá data (kontakty, SMS a odstranitelná multimédia v paměti) prostřednictvím SMS zprávy.
•    SIM Matching – při vložení neznámé SIM karty je automaticky odeslána varovná zpráva na předem definované číslo. Zpráva obsahuje informace o telefonním čísle, IMSI a IMEI dané karty.
•    Ochrana heslem – ochrana mobilního zařízení před neautorizovaným přístupem do bezpečnostního softwaru. Chrání před nechtěným odinstalováním a nevyžádanou změnou nastavení.
•    Bezpečnostní audit – možnost získávat informace o bezpečnostním stavu vybraných funkcí telefonu.
•    SMS a MMS Antispam – blokování nevyžádaných zpráv podle nastavitelného black listu a white listu. Možnost blokování neznámých čísel.
•    Firewall – monitoring datových toků v obou směrech při nastavitelných pravidlech.

Komentáře