Eset uzavřel partnerství s neziskovou organizací StopBadware, společně zakročí proti škodlivým webům

Antivirová společnost Eset uzavřela partnerství s neziskovou organizací StopBadware, která se zabývá prevencí a léčením webových stránek napadených škodlivým kódem.

Eset uzavřel partnerství s neziskovou organizací StopBadware, společně zakročí proti škodlivým webům


Tato spolupráce podle tiskového prohlášení umožní Esetu získat rozsáhlejší pohled do problematiky, zajistit lepší podporu majitelům webových stránek, kteří se stali obětí malwaru, podílet se na vzdělávání uživatelů a sdílet data s průmyslovými subjekty.

„Partnerství se StopBadware nám dává příležitost ke spolupráci s klíčovými hráči v bezpečnostním ekosystému, například prostřednictvím diskusí na partnerském fóru StopBadware nebo výměny dat s nejrůznějšími bezpečnostními organizacemi. Partnerství v konečném důsledku pomůže i uživatelům, kteří se setkají s infikovanými webovými stránkami. Poskytne jim detailnější informace o způsobech infiltrace a nápravném procesu nabízeném stránkou StopBadware,“ vysvětluje Peter Stančík, bezpečnostní odborník společnosti ESET.

Organizace StopBadWare vznikla jako projekt Berkmanova centra pro internet a společnost na Harvardské univerzitě. Je jedinou neziskovou organizací věnující se ochraně veřejnosti před škodlivým softwarem. Organizace si klade za cíl vybudovat bezpečnější web pomocí vzdělávání a ochrany před škodlivým softwarem.


Úvodní foto: © lichtmeister - Fotolia.com
Komentáře