Facebook vás najde všude

Rodger Thompson, vedoucí výzkumu AVG, upozorňuje na nové formy, jakými Facebook monitoruje své uživatele i ve chvíli, kdy nejsou ke svému účtu přihlášeni.

Facebook vás najde všude


Na tuto dosti neobvyklou praktiku Thompson poukazuje na základě své vlastní náhodné zkušenosti. Na postranní liště stránek CNN.COM objevil funkci, která nabízí možnost „sledovat více aktivit přátel“ z facebooku.

„Jako anonymní uživatel hledající informace na seriózním zpravodajském serveru jsem byl dosti zaskočen ve chvíli, kdy se mi na postranní liště objevila fotografie mého přítele z facebooku sdílejícího video. Ještě více šokující bylo však to, že jsem v tu chvíli nebyl připojen na Facebook,“ vysvětluje Thompson a přikládá jako důkaz printscreen. 

Jak je možné, že Facebook zcela anonymního uživatele na zpravodajském serveru objevil a identifikoval? Uvážíme-li, že na facebooku má účet přes 400 milionů lidí, patrně se nejednalo o náhodu. Pokud se na stránky CNN.COM podíváte dnes, neuvidíte nic. Jsou změněné. To, kolik dalších stránek může být tímto způsobem s facebookem propojeno, asi nikdo netuší…

Komentáře