Facebook zavádí novou ochranu proti internetovým hrozbám

Uživatelé nejoblíbenější sociální sítě mohou být zas o něco klidnější – Facebook uzavřel smlouvu se společnostní Websense, která mu dodá nové bezpečnostní řešení.

Facebook zavádí novou ochranu proti internetovým hrozbám


Websense bude uživatele Facebooku chránit před nebezpečnými odkazy, na které mohou na této síti narazit prostřednictvím odkazů - použit k tomu bude tzv. "Advanced Classification Engine". Pokud nově uživatel klikne na jakýkoli odkaz na Facebooku, bude zkontrolován prostřednictvím služby ACE, která je umístěna v cloudu a je tak neustále aktualizována o nové bezpečnostní hrozby. Pokud ACE zjistí, že je určitá stránka označena jako riziková, odešle varování koncovému uživateli.

ACE je tatáž technologie, která se používá v bezpečnostním řešení TRITON, jež využívají velké korporace. Kromě ACE bude Facebook i nadále využívat aplikace Defensio od Websense, která kontroluje obsah umístěný na zdi uživatelů. Jak dodává Facebook, lidé by na to však raději neměli spoléhat, neboť nové hrozby se šíří velmi rychle. Kromě ACE bude Facebook i nadále využívat bezpečnostní technologie, které implementoval již dříve ve spolupráci se společností McAfee.

Komentáře