Forrester: Software AG je leader mezi produkty pro řízení podnikové architektury

Software AG odbržela od Forrester Research vysoké známky v hodnocení celkové strategie, produktové architektury a podílu na trhu.

Forrester: Software AG je leader mezi produkty pro řízení podnikové architektury


Společnost Software AG oznámila, že se umístila jako leader ve výzkumné zprávě společnosti Forrester Research The Forrester Wave: Enterprise Architecture Management Suites, Q2 2011 z dubna 2011. Obdržela nejvyšší známky v kategoriích celková strategie, architektura produktů a podíl na trhu. Výzkum hodnotil dodavatele, kteří nabízejí nástroje pro podnikovou architekturu (Enterprise Architecture, EA) třetí generace, jejichž funkcionality zasahují do celého cyklu EA řízení. Forrester Research poznamenal, že leader nabízí „nejpokročilejší nástroje pro EA, které formují nový trh s EAMS“ a že „v těchto řadách nástrojů dochází k centralizaci těch nejvíce strategických informací o IT a obchodu“. V této výzkumné zprávě byla hodnocena produktová řada Aris Platform od Software AG (dříve IDS Scheer).

Aris Plaform od Software AG umožňuje vyhodnocovat a vizualizovat procesy, aplikace, technologie, data a organizační strukturu. Všechny informace jsou soustředěny v centrálním úložišti a jednotlivé prvky architektury pro plánování, návrh a vývoj scénářů řešení lze opětovně využívat napříč organizací. Integrované EAMS řešení od Software AG zahrnuje  metamodel a referenční obsah pro podnikovou architekturu. To je základem pro další strukturaci a propojení různých informací s jednotlivými vlastníky. Aris také dokáže sdílet informace s celou řadou produktů, včetně vývojových nástrojů a middleware pro integraci. Protože řada Aris poskytuje široké funkcionality pro návrh a analýzu, hodí se pro organizace, které chtějí využívat stejný nástroj pro podnikovou architekturu a pro práci s podnikovými procesy.

Celou zprávu naleznete v anglickém jazyce na www.softwareag.com/recognition.

Komentáře