Fortinet nabízí zařízení chránící podnikové sítě před útoky DDoS

Společnost Fortinet představila rodinu produktů FortiDDoS.

Fortinet nabízí zařízení chránící podnikové sítě před útoky DDoS


Společnost Fortinet představila rodinu produktů FortiDDoS. Ty jsou určeny pro podniky, poskytovatele webhostingu a služeb cloudu. Zařízení jsou vybavena vlastními procesory ASIC, které jsou podle tiskového vyjádření výrobce schopné zmírnit dopad útoku DDoS a zároveň zajistit velmi malou dobu odezvy (latenci).

V případě finančního motivu spustí pachatelé obvykle nejprve demonstrační útok a pak vydírají hrozbou jeho opakování. Politicky motivované útoky se snaží organizaci poškodit tím, že vyřadí z provozu její služby. Bez ohledu na motiv útoku ale platí, že eventuální výpadek nezpůsobí problémy pouze zaměstnancům, partnerům a zákazníkům společnosti, ale může ohrozit i důvěryhodnost samotné značky.

Vladimír Brož, Fortinet Country Manager pro ČR, SR a Maďarsko, uvádí: „Množství útoků DDoS v posledním roce významně vzrostlo. Hlavním důvodem pro útoky DDoS jsou dnes stejně tak finanční jako politické motivy. Kybernetičtí zločinci jejich prostřednictvím zahlcují internetové spojení nebo přetěžují aplikační servery, což způsobuje nedostupnost webů i dalších služeb. Rizika útoků DDoS rostou s tím, jak firmy používají stále více model „software jako služba“ (SaaS) a služby poskytované prostřednictvím veřejných cloudů.“Úvodní foto: © Nmedia - Fotolia.com
Komentáře