Gartner: výdaje na IT letos klesnou v regionu EMEA o 3,6 %

Podle analytiků společnosti Gartner klesnou výdaje na IT v regionu EMEA v roce 2012 o 3,6 procenta, ale v roce 2013 meziročně o 1,4 procenta vzrostou.

Gartner: výdaje na IT letos klesnou v regionu EMEA o 3,6 %


Vyplývá to z aktuální prognózy analytiků, která byla představena na globální akci Gartner Symposium/ITxpo, která se koná v Barceloně. Gartner zde uvedl, že hlavní hybnou silou trhu s informačními technologiemi pro podniky a instituce budou mobilní zařzení a fenomén Big Data.

Co se mobilních technologií týče, v roce 2016 budou mít podle Gartneru dvě třetiny všech zaměstnanců mobilní výpočetní zařízení; výdaje za tato zařízení dosáhnou v regionu EMEA v roce 2012 zhruba 136 miliard dolarů. Především mobilní zařízení, resp. aplikace pro ně podle Gartner potáhnou trh se software. Ten má v regionu EMEA v roce 2013 vzrůst o 3,1 procenta.

Fenomén Big Data podle Gartner vygeneruje jenom v regionu EMEA 1,3 milionu pracovních míst (globálně to má být 4,4 milionu). V té souvislosti Gartner upozorňuje, že vzdělávací systémy nedokáží na takový nárůst poptávky po IT expertech reagovat, takže například v Západní Evropě dokáží firmy obsadit pouze necelou třetinu nově vzniklých pozic.


Úvodní foto: © Anthony Sacco - Fotolia.com
Komentáře