Gefco směřuje na východ

Logistická společnost Gefco nedávno oslavila 60. let od svého vzniku. Její další plány nám poodhalil generální ředitel Gefco ČR G. Collong.

Gefco směřuje na východ


Vaše společnost je jedním z lídrů v oblasti logistiky. Jak na vás dopadla ekonomická recese?

  • Hovoříme-li o společnosti Gefco ČR, potom lze říci, že dopady krize se nám podařilo poměrně úspěšně absorbovat. Díky rozvoji klientské základny se nám podařilo v roce 2009 mírně navýšit obrat oproti roku 2008 a díky optimalizaci nákladů zahájené již v roce 2008 byl pro nás rok 2009 velmi dobrý i z hlediska profitability.

 

Jak recese ovlivnila celý logistický sektor?

  • V současné době je v důsledku ekonomické krize výrazně zostřené konkurenční prostředí, ve kterém dochází ke stále častější snaze získat a udržet klienta i za cenu snižování cen hluboko pod úroveň rentability. Došlo tedy k určité deformaci trhu, která se může projevit v poklesu přepravních kapacit. První známky tohoto vývoje jsou již viditelné.

 

V prosinci jste oslavili 60 let své existence. Nejprve jste působili jen v západní Evropě, poté přišlo Polsko, jižní Amerika (Brazílie, Argentina), Maroko, Turecko, ČR, Rusko, Tunisko, Rakousko, Slovensko, Čína, Maďarsko, Rumunsko, Ukrajina, Lotyšsko a Chile. Co bude dál? Jaký je plán vaší expanze?

  • Naše společnost samozřejmě plánuje další rozvoj, který spočívá nejen v rozvoji kapacit v zemích, kde již má Gefco své zastoupení, ale zaměřujeme se i na otvírání poboček v zemích, společnost Gefco dosud nepůsobí. V následujících pěti letech budou každý rok otevřeny pobočky ve dvou zemích, kde dosud zastoupení Gefco chybí. V letošním roce tak budou otevřeny pobočky v Bulharsku a Kazachstánu, v dalších letech je pak možno předpokládat rozvoj aktivit zejména v oblasti dálného východu.




Komentáře