GFI Software kupuje Monitis za účelem posílení pozice v cloudu

Společnost GFI Software oznámila, že získala formou akvizice společnost Monitis, operující v oblasti cloudových sítí a řešení pro monitoring podnikových sítí.

GFI Software kupuje Monitis za účelem posílení pozice v cloudu


Tato akvizice má podle tiskového vyjádření posílit schopnost GFI poskytovat monitoring systémů pro malé a středně velké společnosti (SMB) a být centrálním dodavatelem řešení pro správu heterogenních IT infrastruktur, ať již jsou on-premise nebo hostované v cloudu.

Monitis se specializuje na cloudový software a monitorování infrastruktury. Řešení společnosti poskytují IT administrátorům a dodavatelům služeb IT podpory, kteří jsou pod velkým časovým tlakem, kompletní přehled o infrastruktuře. Se službami Monitis mohou uživatelé monitorovat, testovat a řídit výkonnost infrastruktury a aplikací, jak on-premise tak i v cloudu.

Značka Monitis bude nadále fungovat i po akvizici a řešení Monitis budou i nadále dostupná jak zdarma, tak i prostřednictvím placených služeb zákazníkům po celém světě. Na svém místě zůstává také manažerský tým, který Monitis vybudoval a který bude řídit inovace nabízených služeb.

Technologie Monitis bude rovněž integrována s platformou GFI MAX RemoteManagement pro poskytovatele řízených služeb (Managed Services Providers – MSP). To umožní těmto poskytovatelům a dodavatelům služeb IT podpory rozšířit své nabídky v oblasti řízených služeb mimo tradiční on-premise infrastruktury ke vzdálenému monitorování a správě cloudových řešení u svých zákazníků.

Komentáře