GFI WebMonitor 2011 - řízení přistupu zaměstnanců k internetu v reálném čase

GFI WebMonitor 2011 poskytuje možnost sledovat a řídit přístup zaměstnanců na web v reálném čase.

GFI WebMonitor 2011 - řízení přistupu zaměstnanců k internetu v reálném čase


Společnost GFI Software ohlásila uvedení produktu GFI WebMonitor 2011, nástroje pro monitoring webového přístupu, filtrování webu a webovou bezpečnost. Tento produkt podle svých autorů pomáhá podnikům zvyšovat produktivitu  zaměstnanců tím, že administrátorům a podnikovému managementu poskytuje možnost sledovat a řídit přístup zaměstnanců na web v reálném čase.GFI WebMonitor 2011 nabízí tradiční monitorování, filtrování a řízení internetového přístupu, přičemž v nové verzi poskytuje  několik inovací včetně možnosti administrátorů definovat pravidla na základě času stráveného surfováním po specifických stránkách (stanovující například limit jedné hodiny týdně na zpravodajských/sportovních serverech na jednoho uživatele) nebo na základě objemu dat staženého z webu (např. 100 MB stažených z YouTube za týden).

Nová verze podle svých autorů obsahuje rovněž proxy cache pro vyšší výkonnost a nižší spotřebu šířky pásma, skenování HTTPS pro efektivnější filtrování a kontrolu přístupu, interaktivní reporty s přehledem o povolených a blokovaných aktivitách – včetně rozpadu na úroveň detailních informací. GFI WebMonitor 2011 také zahrnuje databázi kategorizovaných stránek, jež dává administrátorům kontrolu nad stránkami, ke kterým uživatelé mohou přistupovat a možnost blokovat přístup ke stránkám zařazeným ve specifických kategoriích, jako jsou například stránky pro dospělé, online hry, soukromé e-maily, cestovatelské portály a P2P či sociální sítě typu Facebook a Twitter.

GFI WebMonitor 2011 je dostupný jako samostatně instalovatelný produkt i jako plug-in určený pro Microsoft ISA/TMG Servery, ve třech vydáních:

•    WebFilter Edition: poskytuje managementu možnost řídit uživatelský přístup s ohledem na dobu strávenou na webu a využívanou šířku pásma, dále pak umožňuje kategorizaci a filtrování URL.
•    WebSecurity Edition: umožňuje kontrolovat stahování souborů, skenovat virovou nákazu prostřednictvím různých antivirových jader, eliminovat phishingové útoky a kontrolovat MSN/Live Messenger.
•    Unified Protection Edition: kombinuje obě vydání WebFilter a WebSecurity.

Komentáře