Souhrn novinek z Google I/O 2012

I letos se ve dnech 27.- 29. června konala v San Francisku vývojářská konference “Google I/O”.

Souhrn novinek z Google I/O 2012


Kromě produktových novinek byly odhaleny zajímavé statistiky, ale i další zajímavosti a speciální projekty, na kterých Google pracuje. Pro lepší orientaci ve všech novinkách, které letošní vývojářská konference přinesla, jsme pro vás připravili přehled toho nejzajímavějšího.

Pokud chcete zažít atmosféru konference naživo, podívejte se na videozáznam z úvodního proslovu a desítek prezentací, přímo na webové stránce Google I/O.

I. Novinky ze světa Androidu

Co je nového v číslech:
●    400 milionů aktivací zařízení s OS Android (jeden milion aktivací denně)
●    Více než 600 000 aplikací Google Play
●     20 miliard stažených aplikací z Google Play (1,5 miliardy aplikací za měsíc)

Program konference zaměřený na Android byl bohatý nejenom na novinky softwarové ale i hardwarové. Google představilnovou verzi operačního systému Android - Jelly Bean (název po želatinových bonbonech), který s sebou přinesl hned několik vylepšení. S novým operačním systémem přichází také nový pomocník - Google Now s možností hlasového vstupu (v angličtině). Konference Google I/O představila také mnoho nových zařízení, konkrétně Google tablet Nexus 7 a streamovací zařízení Nexus Q.

II. Novinky ze světa Google+

Co je nového v číslech:

●    250 milionů lidí si vytvořilo účet na Google+
●    150 milionů aktivních uživatelů každý měsíc, 50 % z nich denně
●    60 minut stráví denní aktivní uživatelé Google+ na platformě Googlu
●    12 minut stráví denní aktivní uživatelé Google+ ve streamu služby

Google+ na I/O konferenci přichází s dalšími novinkami, první jsou Google+ Události. Funkce, pomocí které smysluplně vytvoříte a rozešlete nejrůznější pozvánky. Můžete vybírat z grafických šablon pro široké spektrum příležitostí, s možností připojit osobní video pozdrav z YouTube nebo s jedinečnými animacemi. Google+ Události jsou propojeny na Kalendář Google. Další novinkou je Google+ aplikace pro tablety s OS Android a již brzo bude aplikace dostupná také pro iPady.


III. Novinky ze světa Chromu

Co je nového v číslech:
●    310 milionů uživatelů prohlížeče Chrome na celém světě

Nově si ho mohou nainstalovat a využívat uživatelé zařízení s operačním systémem iOS. Přihlášení uživatelé si mohou synchronizovat svůj Chrome (otevřená okna, bookmarky, rozšíření) a získají tak personalizovanou uživatelskou zkušenost napříč všemi zařízeními. Google oznámil také novinku v rámci cloudových služeb. Aplikace Disk Google je nově dostupná pro zařízení s iOS,  uživatelé mohou editovat dokumenty v offline verzi.

IV. Novinky ze světa Map Google

Před nedávnem byla představena řada mapových inovací včetně 3D modelů metropolitních oblastí v aplikaci Google Earth. Na Google I/O došlo na 3D model Říma, San Franciska a dalších 14 amerických měst. Do budoucna se počítá s rozšiřováním 3D map o další metropole. Další novinkou jsou Offline mapy v aplikaci Mapy Google pro Android verze 6.9. Mapové podklady z více než 150 zemí lze stáhnout do telefonu a využívat je poté bez toho, abyste museli být připojeni k internetu.

V. Speciální projekt - Glass

Projekt Google Glass je zatím na začátku, měl by však vytvořit technologii, která uživatelům pomůže sdílet své zážitky v reálném čase.


Úvodní foto: © ferkelraggae - Fotolia.com
Komentáře