Google a LG spolupracují na novém smartphonu řady Nexus

Společnosti Google a LG údajně vyvíjí nového zástupce řady smartphonů Nexus. Bude se podobat zařízení LG Optimus G a poběží na OS Android 4.2.

Google a LG spolupracují na novém smartphonu řady Nexus


Společnost LG také dostává šanci podílet se na vývoji high-endových mobilních zařízení společnosti Google, která je vybavuje nejnovějšími verzemi Androidu bez úprav a grafických nadstaveb jednotlivých výrobců. Dle zprávy magazínu Cnet by však LG nemusel být jediným výrobcem, který smartphone s přídomkem Nexus představí.

Proslýchá se, že také několik dalších výrobců získá od Googlu přístup ke kódům poslední verze OS Android 4.2 s tím, že budou moci vyrobit vlastní zařízení. Google už má přece jen zkušenosti také s produkty výrobců jako Samsung, který vyvinul smartphony Nexus S a Galaxy Nexus,  Asus, jenž vyrobil tablet Nexus 7, nebo HTC, který stojí za původním Nexus One.

Novinka Nexus v podání LG má být založena na smartphonu Optimus G, současné vlajkové lodi společnosti, která však ještě nedoplula na prodejní pulty. Přesto by měl Nexus po stránce vzhledu vypadat odlišně a bude modifikován tak, aby splňoval filozofii stejnojmenné řady, předně tedy ponese základní verzi Androidu.

Předběžné technické specifikace hovoří o využití 4jádrového procesoru Qualcomm Snapdragon S4 Pro s taktem 1,5 GHz, grafického čipu Adreno 320, 4,7palcového displeje s rozlišením 1280 x 768 px, 2GB operační paměti RAM a 8 nebo 16GB interní paměti (bez možnosti rozšíření v podobě paměťových karet).

 

Zdroj: IDG News Service, News.cnet.com


Úvodní foto: LG
Komentáře