Google a Samsung nabízejí novou verzi Chromebooku

Chromebook je nový společný počin IT gigantů Google a Samsungu – jde o „skoroultrabook“ s mobilním ARM čipem a – jak již název napovídá – operačním systémem Chrome.

Google a Samsung nabízejí novou verzi Chromebooku


Oba výrobci, zejména pak první zmiňovaný, si od uvedení Chromebooku na trh slibují protlačení systému Chrome do mainstreamu. I druhý prvek zmíněný v perexu je velice zajímavý – Chromebook zavrhl plnohodnotné procesory a vzal zavděk ARM čipu. To má za důsledek samozřejmě výrazně nižší cenu, ale i nižší hmotnost.

Chromebook disponuje displejem s úhlopříčkou 11,6 palce, který má rozlišení 1 366 x 768 pixelů. Přístroj je pouze 2 centimetry tlustý a váží jen 1,1 kilogramu. Stejně jako předchozí Chromebooky, i nový model klade důraz na ukládání dat online, takže na něm naleznete jen 16GB velkou uživatelskou paměť, ale také slot na SD karty a hlavně 100 GB bezplatného úložiště na Google Drive na dva roky.

Chromebook

Mezi další specifikace patří paměť o velikosti 2 GB RAM, porty USB 2.0 a USB 3.0, HDMI výstup, stereo reproduktory o výkonu 1,5 wattu, a podpora technologií Bluetooth 3.0 a Wi-Fi. Podle vyjádření výrobce vydrží Chromebook na jedno nabití běžet více než 6,5 hodiny, což je oproti dřívějšímu modelu založenému na Intelu trochu zlepšení.

Cena na českém trhu zatím není známa, na americkém se novinka prodává za 249 dolarů.

Zdroj: IDG News Service


Úvodní foto: Google, Samsung, IDG
Komentáře