Google chce akvizicí společnosti Sparrow oživit Gmail

Společnost Sparrow stojící za vývojem populárního e-mailového klienta pro zařízení běžící na iOS a Mac OS X přechází pod křídla amerického giganta Google. Sparrow vidí ve spolupráci s Googlem velký potenciál.

Google chce akvizicí společnosti Sparrow oživit Gmail


Softwarová vývojářská společnost Sparrow v pátek oznámila, že byla zakoupena společností Google. Uživatelé mobilních a desktopových zařízení Apple již do budoucna nemohou počítat s novými verzemi aplikace, nicméně bude Sparrow dle svých slov i nadále poskytovat podporu pro aktuální verze.

Mluvčí Googlu sdělil: „Sparrow vždy myslel v první řadě na své uživatele a proto pro e-mailový klient vytvořil jednoduché a intuitivní uživatelské rozhraní. Těšíme se na zapojení vývojářů do týmu vyvíjejícím Gmail, kde budou pracovat na nových projektech.“

Ačkoliv žádná z obou společností nezveřejnila cenu akvizice, zpravodajský deník The Verge s odkazem na zdroj vlastnící bližší informace sdělil, že se částka blížila 25 milionům dolarů. Pětičlenný tým Sparrow, jež v současnosti pracuje v Paříži, se v nejbližší době přesune do kalifornského Mountain View, kde sídlí společnost Google.

Google hodlá pokračovat v podpoře aplikací Sparrow pro iOS i Mac OS X a bude poskytovat updaty obsahující bezpečnostní záplaty či opravy chyb. Vývoj nových verzí aplikace však nemá Google v plánu. Před několika měsíci společnost Sparrow informovala, že tvrdě pracuje na aplikaci Sparrow určené pro iPad, jež doposud nebyla vydána. Zda se aplikace uživatelé ještě dočkají, však vývojáři neoznámili.

Na oficiálním blogu Sparrow vyjadřuje své nadšení CEO společnosti, Dom Leca, slovy: „Zapojením se do týmu Gmail chceme naplnit naši velkou vizi. Domníváme se, že jí lépe dosáhneme ve spolupráci se společností Google.“ Google zatím nesdělil, na jakých konkrétních projektech začne tým pracovat, nicméně nabízí se například vývoj lepší aplikace pro práci s Gmailem určenou pro iOS, neboť současná aplikace pojmenovaná jednoduše Gmail si mezi uživateli nenašla přílišnou popularitu.

 

Zdroj: IDG News Service, The Verge


Úvodní foto: Sparrow
Komentáře