Google nabídne svůj tablet přímo prostřednictvím vlastního e-shopu

Internetový gigant údajně spustí vlastní internetový obchod, jehož prostřednictvím nabídne připravovaný Nexus tablet uživatelům přímo, podobně jako tomu bylo kdysi v případě smartphonu Nexus One.

Google nabídne svůj tablet přímo prostřednictvím vlastního e-shopu


De facto stejný přístup razí také společnosti Amazon a Apple, není proto divu, že se pro obdobný krok rozhodl rovněž Google, tedy alespoň dle blíže nespecifikovaných zainteresovaných zdrojů listu The Wall Street Journal. Sama společnost Google se na základě informací zpravodajské agentury Reuters odmítla k tvrzení vyjádřit.

Jak jsme vás nedávno informovali, tablety Nexus by pro Google měla vyrábět společnost Asustek Computer, jejich prodejní cena by se pak měla pohybovat už v rozmezí 149 – 199 dolarů. Dalším v úvahu připadajícím výrobcem je společnost Samsung Electronics. Kdy by měl být obchod spuštěn, prozatím zůstává tajemstvím.

Zkušenosti s přímým prodejem zařízení má Google již od dob Nexusu One, který sice na první pohled nezaznamenal žádný markantní úspěch, nastartoval však boom operačního systému Android, který je nyní jako mobilní operační systém #1 masově nasazován v celé řadě smartphonů a tabletů rozličných výrobců.

 

Zdroj: Reuters


Úvodní foto: © violetkaipa - Fotolia.com
Komentáře