Google+ nyní i pro firmy a organizace

První české firmy a organizace z různých sfér se rozhodly své současné i budoucí zákazníky a fanoušky oslovit pomocí Google+

Google+ nyní i pro firmy a organizace


Google celosvětově spustil Stránky Google+, které firmám, organizacím nebo konkrétním značkám umožní spojit se a komunikovat se svými zákazníky a fanoušky. Uživatelé teď mohou jednotlivé Stránky Google+ vyhledat přímo ve Vyhledávači Google. V Česku se do uvedení Stránek Google+ zapojilo hned několik organizací, firem a institucí z kultury, médií i byznysu. Prvními třemi organizacemi byly Národní knihovna, Česká televize a internetový obchod Mall.cz. Další informace přinesl spřízněný server PC World.

Dnes spuštěné Stránky Google+ (www.google.com/+/business) navazují na více než stovku vylepšení v tomto projektu, které Google v průběhu několika měsíců od jeho spuštění představil. Více než 40 milionů stávajících uživatelů Google+ po celém světě se teď může díky Stránkám Google+ spojit se svou oblíbenou firmou, organizací nebo komunitou. Stránky Google+ jsou k dispozici firmám a organizacím, které chtějí využít nové online technologie pro kontakt a komunikaci se svými zákazníky, uživateli či fanoušky. Stránky nabízejí soubor nástrojů, jejichž pomocí mohou organizace informovat o novinkách a sdílet různé formáty informací.

V ČR se do projektu hned první den zapojily významné české instituce, média i firmy. Mezi prvními organizacemi, které si založily vlastní Stránku Google+, jsou například Národní knihovna, sdružení iLiteratura.cz a organizace Safer Internet. České uživatele určitě potěší stránky českých médií, a to zejména Česká televize a online serverů Lupa.cz, Žive.cz nebo Bradbury Media Daniela Dočekala.

První firmou, která se na Stránkách Google+ objevila a uživatelé si ji tak mohou do svých kruhů přidat, je internetový obchod se zbožím Mall.cz, určitě je potěší i Stránka slevového serveru Slevomat. Podnikatele, firmy a společnosti, které potřebují experty v různých oblastech, určitě zaujmou stránky agentur GroupM (nákup médií), H1.cz (SEM marketing), STEM/MARK (výzkum) nebo  AppSatori (cloud computing).

K tomu, aby firmy a organizace mohly Stránky Google+ používat, stačí, aby si v několika jednoduchých krocích založily vlastní Stránku Google+ (záložka Vytvořte stránku Google+) a začaly sdílet informace a příspěvky, jimiž zaujmou uživatele Google+. Mezi nové nástroje patří i tlačítko +1, které zákazníkům umožní firmu nebo organizaci doporučit v rámci Vyhledávání Google nebo webech třetích stran, přičemž doporučení se zobrazí přátelům zákazníka. Dalším je ikona Google+, kterou mohou firmy umístit na vlastních webových stránkách a propojit je tak s vlastní Stránkou Google+.

Výhodou Stránek Google+ je jejich přímé propojení s Vyhledávačem Google. Umožňuje to nová funkce Direct Connect, která funguje na principu okamžitého a automatického propojování výsledků vyhledávání se Stránkami Google+. Uživateli pak stačí zadat do Vyhledávače Google symbol “+” a za něj hledaný výraz (firmu / organizaci / značku). Google uživatele propojí s konkrétní Stránkou na Google+, kterou si může hned přidat do svých kruhů. Funkce Direct Connect zatím funguje pro omezený počet stránek, postupně se bude rozšiřovat o další. Více informací o funkci Direct Connect firmy získají v Centru nápovědy.

Seznam prvních českých firem a organizací na Stránkách Google+:

Stránky Google+ pro firmy a organizace oficiálně spuštěny i v ČR

První české firmy a organizace z různých sfér se rozhodly své současné i budoucí zákazníky a fanoušky oslovit pomocí Google+


Google celosvětově spustil očekávané Stránky Google+, které firmám, organizacím nebo konkrétním značkám umožní spojit se a komunikovat se svými zákazníky a fanoušky. Uživatelé teď mohou jednotlivé Stránky Google+ snadno vyhledat přímo ve Vyhledávači Google. V Česku se do uvedení Stránek Google+ zapojilo hned několik významných organizací, firem a institucí z kultury, médií i byznysu. Prvními třemi organizacemi byly Národní knihovna, Česká televize a internetový obchod Mall.cz.


Dnes spuštěné Stránky Google+ (www.google.com/+/business) navazují na více než stovku vylepšení v tomto projektu, které Google v průběhu několika měsíců od jeho spuštění představil. Více než 40 milionů stávajících uživatelů Google+ po celém světě se teď může díky Stránkám Google+ snadno spojit se svou oblíbenou firmou, organizací nebo komunitou.


Stránky Google+ jsou k dispozici firmám a organizacím, které chtějí využít nové online technologie pro kontakt a komunikaci se svými zákazníky, uživateli či fanoušky. Stránky nabízejí soubor nástrojů, jejichž pomocí mohou organizace informovat o novinkách a sdílet různé formáty informací.


V ČR se do projektu hned první den zapojily významné české instituce, média i firmy. Mezi prvními organizacemi, které si založily vlastní Stránku Google+, jsou například Národní knihovna, sdružení iLiteratura.cz a organizace Safer Internet. České uživatele určitě potěší stránky českých médií, a to zejména Česká televize a online serverů Lupa.cz, Žive.cz nebo Bradbury Media Daniela Dočekala.

První firmou, která se na Stránkách Google+ objevila a uživatelé si ji tak mohou do svých kruhů přidat, je internetový obchod se zbožím Mall.cz, určitě je potěší i Stránka slevového serveru Slevomat.

Podnikatele, firmy a společnosti, které potřebují experty v různých oblastech, určitě zaujmou stránky agentur GroupM (nákup médií), H1.cz (SEM marketing), STEM/MARK (výzkum) nebo AppSatori (cloud computing).

Pro geeky a technologické nadšence budou zajímavé stránky konference TEDxPrague nebo vývojářské komunity Gug.cz.

K tomu, aby firmy a organizace mohly Stránky Google+ používat, stačí, aby si v několika jednoduchých krocích založily vlastní Stránku Google+ (záložka Vytvořte stránku Google+) a začaly sdílet informace a příspěvky, jimiž zaujmou uživatele Google+.

Mezi nové nástroje patří i tlačítko +1, které zákazníkům umožní firmu nebo organizaci doporučit v rámci Vyhledávání Google nebo webech třetích stran, přičemž doporučení se zobrazí přátelům zákazníka. Dalším je ikona Google+, kterou mohou firmy umístit na vlastních webových stránkách a propojit je tak s vlastní Stránkou Google+.

Uživatelé mohou firmy, organizace a značky nejen doporučovat svým přátelům, ale také si je přidat do svého kruhu, případně se tváří v tvář setkat s týmem lidí z dané firmy či organizace díky funkci Setkání (angl. Hangouts).

Výhodou Stránek Google+ je jejich přímé propojení s Vyhledávačem Google. Umožňuje to nová funkce Direct Connect, která funguje na principu okamžitého a automatického propojování výsledků vyhledávání se Stránkami Google+. Uživateli pak stačí zadat do Vyhledávače Google symbol “+” a za něj hledaný výraz (firmu / organizaci / značku). Google uživatele propojí s konkrétní Stránkou na Google+, kterou si může hned přidat do svých kruhů. Funkce Direct Connect zatím funguje pro omezený počet stránek, postupně se bude rozšiřovat


Úvodní foto: © Alina Isakovich - Fotolia.com
Komentáře