Google odprezentoval první notebooky s Chrome OS

V průběhu konference Google I/O došlo k představení prvních dvou notebooků vybavených operačním systémem Chrome OS od Googlu.

Google odprezentoval první notebooky s Chrome OS


V průběhu konference Google I/O, o jejímž průběhu již informoval sesterský server PC World,  byly světu představeny dva notebooky vybavené systémem Chrome OS. Společnost Samsung si pro účely prezentace připravila notebook s 12,1" displejem (rozlišení 1280×800 pixelů) s dvoujádrovým procesorem řady Intel Atom. K dispozici je zde bezdrátové připojení  WiFi, pro zájemce je však volitelně připraven také 3G modem. Integrovaná webová kamera nabídne HD rozlišení, k dispozici jsou rovněž dva porty USB 2.0. Chybět nebude ani čtečka paměťových karet.

Druhou novinku přichystala společnost Acer - ta zařízení vybavila 11,6" displejem, přičemž podobně jako Samsung používá procesor Intel Atom se dvěma jádry. Identická je rovněž podpora bezdrátového připojení přes WiFi a volitelná možnost 3G modemu, webkamera s HD rozlišením, dvojice portů USB 2.0. O pozornost zákazníků bude novinka bojovat také HDMI výstupem a čtečkou paměťových karet. Google začne notebooky nabízet v prodeji prostřednictvím partnerů již od 15. června 2011, přičemž očekávaná pořizovací cena činí asi 500 USD (8400 Kč). Poplatek za internetovou konektivitu a využívání všech softwarových služeb pro firemní zákaznícky by měl činit 28 USD měsíčně (500 Kč). Další zařízení s  operačním systémem Chrome OS, jemuž analytici předpokládají velkou budoucnost, by měla následovat později v tomto roce.

Zajímavé informace o novinkách v mobilním operačním systému Android přinesl spřízněný server ChannelWorld:

https://channelworld.cz/software/google-po-100-milionech-aktivovanych-android-zarizeni-sjednoti-platformy-4132

Komentáře