Google přidává do svých map další vrstvu - počasí

Google přináší novinku pro Mapy Google v podobě nové vrstvy Počasí, která zobrazuje aktuální stav počasí na celém světě.

Google přidává do svých map další vrstvu - počasí


Nově je na Mapách Google (mapy.google.cz) dostupná vrstva Počasí, která znázorňuje předpověď počasí na celém světě. Aktivuje se v pravém postranním menu kliknutím na Počasí ze seznamu možností. Vrstva zobrazuje aktuální počasí v městech v aktuálním výřezu mapy.

Uživatelé tak mohou najít informace o aktuální teplotě a povětrnostních podmínkách. Ikonky počasí se také mění podle toho, kde je den a kde noc. Vrstva umožňuje sledovat teplotu ve stupních Celsia i Fahrenheita a rychlost větru v kilometrech nebo mílích za hodinu. Další pomůcka, kterou uživatelé pravděpodobně ocení, je stručná předpověď počasí pro města. Stačí kliknout na ikonku počasí nad daným městem a zobrazí se bublina s předpovědí počasí včetně momentální vlhkosti, povětrnostních podmínek a předpovědi na další čtyři dny.

V průběhu léta se na českých Mapách Google objevilo i několik dalších novinek:

•    Pomocí funkce Doprava na Mapách Google mohou uživatelé v České Republice zjistit aktuální informace dopravní situaci nejen v České republice, ale i v dalších 13 zemích Evropy.

•    Nová verze Map Google 5.7 pro Android umožňuje uživatelům vyhledávat trasu s využitím veřejné dopravy v Brně, Pardubicích a na linkách Student Agency a používat části map i v offline módu.

Komentáře