Google provokuje Microsoft, své novinky představí v den uvedení Windows Phone 8

Tiskovou konferenci, na níž by měla být dle očekávání představena nadcházející verze Androidu i nové smartphony řady Nexus, Google naplánoval ke zlosti Microsoftu na 29. října.

Google provokuje Microsoft, své novinky představí v den uvedení Windows Phone 8


Dne 29. října budou mít američtí novináři napilno. Již před nějakou dobou ohlásil Microsoft tiskovou konferenci, na níž uvede ostrou verzi mobilního OS Windows Phone 8, a nově si inkriminované datum vybral pro uvedení svých atraktivních novinek také Google. Zatímco Microsoft vyložil své karty na stůl ihned, Google zatím náplň své události tají. Očekává se však, že bude uvedena nová verze OS Android 4.2 společně se smartphony řady Nexus, které již tradičně demonstrují nejnovější vydání Androidu.

Oproti již zavedenému business plánu by však dle zvěstí mělo tentokrát nový neupravený Android nést více než jedno zařízení. Doposud kolovaly zvěsti o smartphonu Nexus 4 z produkce společnost LG, ale také konkurenčním zařízení z dílny Sony a možná i dalších výrobců. Dalším očekávaným zařízením je potom tablet Nexus 7 vybavený 32GB vestavěnou pamětí.

Co se týká načasování akce, zjevně se Google snaží ukousnout svůj díl mediální pozornosti, jež se bude příští týden soustředit také na konkurenční Apple a Microsoft. 23. října má Apple dle očekávání představit tablet iPad Mini, 26. října uvede Microsoft na prodejní pulty operační systém Windows 8 a tablet Surface a 29. října má pak Microsoft uvést Windows Phone 8. Google svou tiskovou konferenci uspořádal v New Yorku, tudíž má oproti Microsoftu, jenž bude svůj nový mobilní operační systém prezentovat v San Franciscu, 3hodinový náskok a mohl by tak strhnout větší mediální zájem.

 

Zdroj: Theverge.comGsmarena.com,


Úvodní foto: © kaptn - Fotolia.com
Komentáře