Google publikoval detailní mapy Severní Koreje

Google na základě informací poskytnutých uživateli pomocí online nástroje Map Maker zveřejnil detailní mapy Severní Koreje.

Google publikoval detailní mapy Severní Koreje


Mapy nyní obsahují detaily o tomto uzavřeném státě, jako jsou silnice a menší cesty, hranice země, parky, školy a různé prvky, jako je zábavní park v hlavním městě Pchjong-jangu. Dříve byly tyto oblasti většinou bílými místy na mapě. Nové informace tak doplňují dosavadní satelitní snímky země pořízené Googlem.

Podle blogu Googlu byla nová data shromažďovaná softwarem Map Maker po dobu několika let. Společnost oznámila, že od nynějška bude publikovat schválené aktualizace vložené pomocí tohoto nástroje jako součást svých oficiálních map Google.

„Spousta lidí po celém světě je fascinována Severní Koreou, nicméně tyto mapy budou obzvláště důležité pro občany Jižní Koreje, kteří mají předky ze severu nebo tam jejich rodina stále žije,“ napsal v blogovém příspěvku Jayanth Mysore, produktový manažer Googlu,.

Na počátku ledna navštívil Severní Koreu výkonný ředitel Googlu Eric Schmidt se svou dcerou a bývalým guvernérem Nového Mexika Billem Richardsonem. Americká vláda se k jejich výletu, který byl Schmidtem označen jako „osobní“ návštěva a který byl realizován chvíli po vypuštění severokorejské rakety s dlouhým doletem, postavila negativně.

Po návratu z cesty umístila Schmidtova dcera Sophie na internet detaily o celé cestě v blogu nazvaném „Už to nemůže být divnější“, kam napsala například o návštěvě elektronické knihovny na univerzitě nebo Doritos prodávaných v místním supermarketu.

Map Maker je online nástroj, který Google využívá pro sběr mapových informací od uživatelů z konkrétních zemí, s cílem přidat tyto informace do oficiální verze Google Maps. Nástroj může být použit k přidání prvků jako je přirozená krajina, politické hranice, cesty, železnice a budovy; společnost však běžně tato data nepřidává ihned po jejich získání.

Uživatelé jsou v současné době schopni přidávat informace o asi 200 zemích a často o místech, jejichž získání z tradičních mapových dat je složité. Sem patří lokality v mnoha zemích Afriky a střední Ameriky, v Afghánistánu, Íráku a dokonce také v Antarktidě.

Zdroj: IDG News Service


Úvodní foto: Google
Komentáře