Google spustil českou navigaci na Mapách Google

Navigace na Mapách Google je online GPS navigace s hlasovým naváděním, reálnými snímky ulic a satelitními fotografiemi.

Google spustil českou navigaci na Mapách Google


Český Google včera spustil Navigaci Google, pomocí níž se chytrý telefon nebo jiné zařízení s operačním systémem Android stane plnohodnotnou navigací do auta nebo pro pěší trasy. Navigace na Mapách Google je online GPS navigace s hlasovým naváděním, reálnými snímky ulic a satelitními fotografiemi. Stejně jako Mapy Google je i služba Navigace Google dostupná zdarma.

Navigace (Beta) na Mapách Google v České republice je podle Googlu výjimečná dvěma inovacemi. Jde zejména o funkci hlasového vyhledávání a také Street View zobrazení na úrovni ulic. Česká republika je tak jednou z  mála evropských zemí, kde jsou obě tyto služby v Navigaci Google dostupné. Navigace je českým uživatelům přístupná zcela zdarma, stačí pouze aktualizovat Mapy Google na nejnovější verzi. Navigace funguje na mobilních zařízeních s operačním systémem Android verze 1.6 a vyšším. Navigace obsahuje i zatím testovací verzi vyhledávání podél trasy pomocí tzv. překryvných vrstev s restauracemi, benzínovými pumpami, bankomaty nebo parkovišti.

Navigace na Mapách Google představuje demonstraci výhod cloudu:

•    Vyhledávání hlasem: Hledanou destinaci lze do telefonu zadat vyslovením. (Hlasové vyhledávání funguje pro Android s verzí 2.0 a vyšší.)

•    Street View: Pro bezproblémovou orientaci je možné si křižovatky, odbočky a cílové místo prohlédnout ve službě Street View. Při přiblížení k cílové destinaci se mapa automaticky přepne do zobrazení ulic Street View, takže uživatel předem ví, kde má zastavit nebo zabočit.

•    Satelitní pohled: Umožňuje sledovat cestu před sebou na leteckých snímcích a lépe tak identifikovat terén před sebou i jeho okolí.

•    Vyhledávání jako na Mapách Google: Není potřeba hledat jen název města nebo ulice, navigace uživatele dovede ke konkrétnímu podniku nebo firmě nebo ke specifickému typu firmy (např. italská restaurace).

Komentáře