Google spustil novou funkci srovnávající ceny zboží

Český Google dnes spustil další do češtiny lokalizovanou vyhledávací službu Nákupy Google (google.cz/nakupy).

Google spustil novou funkci srovnávající ceny zboží


Český Google dnes v ČR spustil další lokalizovanou vyhledávací službu s názvem Nákupy Google (google.cz/nakupy). Novinka přináší informace o zboží a srovnává jeho ceny. Nákupy Google nabídnou zboží od  internetových obchodů v Česku, zejména pak z oblasti elektroniky.  Není bez zajímavosti, že Česká republika je teprve čtrnáctou zemí na světě, v níž je tato služba zpřístupněna.

Nákupy Google nejsou prodejním kanálem, ale pouze zdrojem či zprostředkovatelem informací. Ve srovnání s funkcí Nakupování, jež byla uživatelům ve vyhledávači dostupná doposud, Nákupy Google obsahují i informace od partnerských obchodníků, které nabízejí i recenze. Zároveň je možné nově využít službu “Doprava zdarma” nebo možnost vyfiltrovat pouze “Nové zboží”.

Samotný nákup probíhá na portálech obchodníků, kteří informace do databáze sami poskytují, protože jim na webové stránky přivádí další zákazníky. Obchodníci mohou do služby vstoupit  zdarma, pro předání informací stačí využít “Merchant Center” google.cz/merchants (Centrum pro obchodníky). Mezi první české partnery se řadí Alza.cz, Kasa.cz, Mall.cz nebo 123shop.cz. Kromě elektroniky budou ve službě dostupné informace o dalších kategoriích zboží jako hračky, šperky, parfémy, hodinky, knihy, oblečení nebo nábytek.


Úvodní foto: © rubysoho - Fotolia.com
Komentáře