Google+ integruje první nástroje pro komunikaci a spolupráci uvnitř podniku

Google+ na sebe začíná brát novou podobu podnikové sociální sítě určené pro uživatele Google Apps. Prostřednictvím firemních nástrojů umožňuje omezit sdílení obsahu pouze na zaměstnance dané firmy nebo při videokonferenci v reálném čase vytvářet dokumenty.

Google+ integruje první nástroje pro komunikaci a spolupráci uvnitř podniku


Společnost Google odstartovala veřejné testování první vlny podnikových nástrojů pro sociální síť Google+, o jejíž plánované firemní podobě se Google poprvé zmínil již minulý rok, a to v době, kdy ji sám interně testoval.

Firmy získaly možnost kontroly nad obsahem sdíleným v rámci organizace. Všechny příspěvky sdílené mezi zaměstnanci nesou označení „Omezený“, které jim zabraňuje, aby se dostaly za virtuální hranice podniku.

Zkrátka přitom nepřijdou ani partneři nebo lidé, kteří do příslušné organizace nepatří – stačí jen zvolit, pro koho je daný příspěvek určen. Stejně tak je možné nastavit výchozí pravidla pro Omezené sdílení.

Novinek dostála také služba Google+ Hangout, která umožňuje uspořádat videokonferenci až pro 10 lidí najednou. Její účastníci si nově mohou během konference otevřít Dokument Google a v reálném čase si do něj spolu s ostatními účastníky dělat poznámky. Obdobně jako v případě sdílení lze i službu Hangout omezit na vybrané zaměstnance.

Dalších firemních novinek pro Google+ bychom se měli dočkat v následujících měsících. Těšit se můžete například na mobilní verzi Google+ pro firemní stránky nebo nové administrátorské nástroje.

 

Zdroj: Google Blog, IDG News Service


Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com
Komentáře