Group IT Security Managerem skupiny Home Credit se stal Zdeněk Adamec

Brněnské IT centrum společnosti Home Credit, které se zabývá kompletním vývojem a podporou centrálních IT aplikací pro celou skupinu Home Credit, posílilo svůj tým.

Group IT Security Managerem skupiny Home Credit se stal Zdeněk Adamec


Na pozici Group IT Security Manager nastoupil Zdeněk Adamec, který bude zodpovědný za řízení, správu a rozvoj systému řízení informační bezpečnosti skupiny HC.

Zdeněk Adamec nastoupil na pozici Group IT Security Manager od 1. července letošního roku. Mezi jeho hlavní kompetence bude patřit koordinace bezpečnostních aktivit v rámci skupiny, definice bezpečnostních požadavků na stávající i nové projekty a v neposlední řadě i další rozvoj a zlepšování bezpečnostních standardů samotného IT centra.

„IT Centrum Home Credit vyvíjí v České republice software a aplikace pro všechny státy, ve kterých je nabízen splátkový prodej a bankovní služby pod značkou Home Credit. V souvislosti s dynamickým růstem celé skupiny i plánovou expanzí na nové trhy bude jedním z mých prvních úkolů aktualizovat bezpečnostní strategii a stanovit klíčové priority dalšího rozvoje informační bezpečnosti tak, aby byla neustále zlepšována úroveň a vyspělost ochrany informací a informačních systémů ve všech společnostech Home Credit,“ řekl Zdeněk Adamec.

Před nástupem do IT centra Home Credit působil Zdeněk Adamec téměř 10 let ve společnosti Volksbank CZ, a.s., kde byl v pozici manažera informační bezpečnosti postupně zodpovědný za řízení oblasti informační i fyzické bezpečnosti banky. Zdeněk Adamec vystudoval Bankovní institut VŠ, a.s. se zaměřením na Informační technologie a management. Je držitelem certifikátu CISM (Certified Information Security Manager) mezinárodní asociace ISACA.

Komentáře