GTS Czech rozšiřuje služby poskytované České národní bance

Telekomunikační operátor a poskytovatel služeb datových center GTS Czech (GTS) rozšířil služby poskytované České národní bance (ČNB) o služby GTS Virtual Hosting (IaaS) poskytované v cloudovém prostředí operátora.

GTS Czech rozšiřuje služby poskytované České národní bance


„Se společností GTS spolupracujeme již delší dobu a služby, které nám poskytuje, odpovídají našim potřebám. Virtualizace přináší technologickou nezávislost pro provoz našich vybraných aplikací, zejména našich webových stránek,“ říká Vladimír Mojžíšek, ředitel sekce informatiky České národní banky.

Služba s názvem GTS Virtual Hosting byla uvedena na trh v létě loňského roku. Umožňuje firemním zákazníkům pružně vybírat, alokovat a přesouvat výpočetní zdroje podle toho, kdy a kde jsou právě potřeba. Představuje tak změnu v pohledu na zavádění a nákup výpočetních a úložných zdrojů. Služba je založena na modelu infrastruktura jako služba (IaaS) a umožňuje organizacím outsourcovat zařízení i údržbu potřebné pro chod firmy – včetně úložišť, hardware a serverových a síťových komponent. Nabídka GTS Virtual Hosting přináší zákazníkům možnost koupit si výpočetní zdroje, které aktuálně potřebují, a pak škálovat další požadavky.


Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com
Komentáře