GTS Czech rozšiřuje své datové centrum v Ostravě

Telekomunikační operátor GTS Cze otevřel tento týden nový sál ve svém ostravském centru.

GTS Czech rozšiřuje své datové centrum v Ostravě


„Skupina GTS a sesterská společnost CE Colo je největším poskytovatelem služeb datových center v České republice i celém regionu střední a východní Evropy. Díky přizpůsobování produktového portfolia požadavkům našich zákazníků se nám daří v tomto segmentu stále růst a registrujeme stále větší poptávku firem po těchto službách. Proto jsme se rozhodli pro investici do nového datového sálu, který rozšíří nabídku komplexních služeb datového centra zákazníkům z Ostravy a okolí,“ řekl David Šita, generální ředitel společnosti GTS Czech.

Moderní datový sál ostravského centra je postavený s využitím technologií a zkušeností skupiny GTS v této oblasti. Nabízí kapacitu 30 racků a samostatnou přípravnu pro zákazníky. Všechny technologie jsou vybudovány ve standardu Tier III nebo Tier IV. Sál využívá systém zastřešené studené uličky a umožňuje tak v porovnání s jinými datovými centry vyšší efektivitu využití zdrojů.

GTS Czech a sesterská společnost CE Colo provozuje v České republice celkem sedm datových center – tři v Praze (v ulicích Vinohradská, U nákladového nádraží a Nad Elektrárnou), dvě v Brně (v ulicích Veveří a Výstaviště) a dvě v Ostravě (v ulicích Na desátém a Koksární) s celkovou plochou přes 4000 m2.

GTS Czech podle svého vyjádření klade ve všech datových centrech důraz na zajištění fyzické bezpečnosti i provozní dostupnosti. Jsou tak vybavena zařízeními fyzické bezpečnosti, ke kterým patří čipové karty na vstup do datového centra, požární bezpečnostní dveře, speciální bezpečnostní klíče, dálkově dohlížené dveřní zámky, recepční služba a samozřejmě uzamykatelný rack. Nepřerušené napájení umístěných serverů i v případě výpadku elektrické energie zajišťují UPS a dieselové agregáty. Bezpečnost poskytuje i centrální hasicí systém na bázi FM 200 a výkonné klimatizace nepřetržitě sledující hodnoty teploty a vlhkosti.

Všechna datová centra jsou připojena přímo na páteřní síť GTS Czech. Optická plně zálohovaná síť nabízí mezi hlavními uzly rychlost N x 10 Gbit/s. Mezinárodní konektivita o rychlosti 2 x 10 Gbit/s je zajišťována v rámci skupiny GTS Central Europe, jejíž je GTS Czech součástí.

Komentáře