GTS disponuje certifikací ethernetových služeb MEF

Skupina GTS Central Europe (GTS) oznámila úspěšné dokončení certifikace MEF 9 a MEF 14 svých ethernetových služeb.

GTS disponuje certifikací ethernetových služeb MEF


Program certifikace MEF (Metro Ethernet Forum) je standardem telekomunikačního oboru pro výkonnost ethernetových služeb operátorů. GTS se tak podle svého vyjádření stala prvním operátorem v regionu střední a východní Evropy, který tuto certifikaci získal.

MEF je globální neziskovou organizací, která se věnuje urychlení přijetí ethernetu jako preferované technologie pro sítě a služby. Jejím členem je více než 180 poskytovatelů služeb, dodavatelů vybavení a testovacích společností, díky nimž MEF pracuje na rozvoji technických specifikací a doporučení pro zaručení kompatibility a propojitelnosti napříč telekomunikačními sítěmi. Veškeré testy nutné pro získání certifikace byly prováděny s využitím skutečných služeb skupiny GTS a uskutečnila je americká společnost Iometrix, která je autorizovanou certifikační autoritou MEF.

„Vzhledem k rychle rostoucí poptávce po aplikacích vyžadujících širokopásmové připojení je ethernet pro firemní a velkoobchodní zákazníky preferovaným řešením,“ řekl Ignacio Irurita, CTO skupiny GTS.

Komentáře