GTS Media Line je nové řešení pro šíření médií

Telekomunikační operátor GTS Czech dnes uvedl v České republice na trh novou profesionální službu určenou pro distribuci médií.

GTS Media Line je nové řešení pro šíření médií


Služba GTS Media Line nabízí nové prostředí pro přenos řady formátů včetně HDTV, které zároveň odpovídá všem specifickým požadavkům současného mediálního průmyslu. Mezi ty patří například standardizované mediální rozhraní či bezztrátová redundance. GTS poskytuje vlastní systém pro komplexní správu řešení s garantovaným SLA jako jedním ze základních prvků této služby. GTS Media Line je nabízena jak pro stálé využití, tak pro příležitostné multimediální přenosy.

Typickou situací pro využití této služby podle GTS představuje zajištění přenosu mediálního obsahu z výrobních studií do vysílacích stanic s lokálním, celostátním i mezinárodním dosahem. Služba může být využita i k propojení produkční společnosti s televizními studii nebo dalšími produkčními společnostmi či k vzájemnému propojení televizních studií. Dále je možné realizovat například spojení televizních studií se sportovními stadiony, koncertními sály či jinými prostory pro jednorázové události.

Služba je založená na technologii ethernetu operátorské třídy, která byla obohacena o specifické požadavky mediálního průmyslu jak na zařízeních u zákazníka, tak na úrovni páteřní sítě. Využívá standardizované rozhraní, podporuje řadu formátů, jako například SD a HD, komprimované i nekomprimované formáty, nabízí flexibilní širokopásmové rozmezí od 2 Mb/s do 10 Gb/s, variantně bezztrátovou redundanci a garantované SLA.

Komentáře