GTS Novera rozšiřuje svá datová centra

Poptávka po housingových centrech neustále roste, a to i v současné době hospodářské recese. Proto celonárodní telekomunikační operátor GTS Novera oznámil své plány na další růst v této oblasti.

GTS Novera rozšiřuje svá datová centra


Otevření rozšířeného brněnského centra je naplánováno na konec října tohoto roku a na jaře bude otevřeno nové housingové centrum v Praze o velikosti 700 m2. Plánovaná rozšíření navazují na otevření datového sálu v Praze, ke kterému došlo v létě.

 

 

Říjen 2009 - nové datové centrum v Brně

Již koncem října bude v brněnské ulici Veveří otevřeno nové datové centrum o rozloze 250 m2. GTS Novera tím rozšiřuje své dosavadní interní centrum a zpřístupňuje jej pro zákazníky.

Duben 2010 – rozšíření datového centra Vinohradská v Praze

V dubnu 2010 bude v Praze otevřeno další housingové centrum s rozlohou 700 m2, které zásadním způsobem rozšíří kapacitu stávajících datových sálů v lokalitě v pražské Vinohradské ulici.

Návaznost na rozšíření datového centra Nagano v Praze

Otevření nového centra v Brně a rozšíření centra na pražských Vinohradech navazuje na zprovoznění nového sálu otevřeného letos v létě. Ten rozšířil kapacitu pražského datového centra Nagano v ulici U nákladového nádraží. To je tak s rozlohou 1400 m2 jedním z největších datových center v České republice. Ještě před otevřením nového sálu si zákazníci rezervovali přes 30 % nově vzniklé kapacity.

Pět datových center po celé republice

Po otevření nového datového centra v Praze na jaře příštího roku bude GTS Novera provozovat v České republice celkem pět datových center – dvě v Praze (v ulicích Vinohradská a U nákladového nádraží), dvě v Brně (v ulicích Veveří a Výstaviště) a jedno v Ostravě (v ulici Na desátém) s celkovou plochou přes 3 600 m2.

 

Bezpečí, zálohování a nepřetržitý dohled

Datová centra GTS Novera jsou vybavena nejmodernějšími zařízeními fyzické bezpečnosti, ke kterým patří čipové karty na vstup do objektu, speciální bezpečnostní klíče, dálkově dohlížené dveřní zámky, recepční služba a samozřejmě uzamykatelný box se zabezpečením proti vylomení. Nepřerušené napájení umístěných serverů i v případě výpadku elektřiny zajišťují UPS a dieselové agregáty. Bezpečnost poskytuje i unikátní hasicí systém využívající plyn a výkonná klimatizace nepřetržitě sledující hodnoty teploty a vlhkosti. Samozřejmostí je nepřetržitý dohled.

Všechna datová centra GTS Novera umožňují firmám provozovat svou serverovou infrastrukturu přímo a zálohovaně na páteřní síti internetu. Optická plně zálohovaná síť nabízí mezi hlavními uzly rychlost 10 Gb/s. Mezinárodní konektivitu o rychlosti 2 x 10 Gb/s a 2 x 2,5 Gb/s zajišťují dva nezávistí poskytovatelé na datových linkách GTS Novera ve dvou lokalitách – ve Frankfurtu a Vídni.

Komentáře