GTS otevírá nové datové centrum v Bratislavě

Skupina GTS Central Europe (GTS), poskytovatel integrovaných telekomunikačních řešení a služeb datových center v regionu, otevřela tento týden nové datové centrum v Bratislavě.

GTS otevírá nové datové centrum v Bratislavě


Nové datové centrum o rozloze přes 3000 m2 je podle tiskového vyjádření společnosti vybudováno v souladu se standardy TIER 3. Zvyšování počtu datových center v portfoliu GTS je reakcí na vzrůstající poptávku ohledně housingových a hostingových služeb. GTS nyní provozuje celkem 14 datových center v regionu střední a východní Evropy.

„Otevření nového datového centra v Bratislavě je reakcí na poptávku našich zákazníků po hostingových a housingových službách,“ řekl generální ředitel GTS Slovakia Stanislav Molčan.

Slovenské datové centrum je vybudováno v souladu s bezpečnostními protokoly a technologickými standardy. Čistá zákaznická plocha dvou datových sálů je 1100 m2, což představuje kapacitu pro více než 400 racků, a je připravena pro další rozšiřování. Prioritou datového centra je zvýšení provozní efektivity, snížení nákladů na chlazení, minimalizace energetických ztrát a zajištění nové úrovně doplňkových služeb.

Datové centrum bylo postaveno v souladu se standardy TIER 3, které garantují 99,982% dostupnost všech parametrů, jako je napájení, chlazení a telekomunikační infrastruktura. Mezi doplňkové služby patří vzdálený přístup, pronájem kancelářského prostoru a zabezpečené skladovací prostory. GTS nyní provozuje v pěti evropských zemích (Česká republika, Maďarsko, Polsko, Rumunsko a Slovensko) celkem 14 datových center o celkové rozloze více než 13 000 m2 a dostupném příkonu více než 28 MW.

Komentáře